Transfery: Fabregas i Villa chcą do Barcelony

Władze Barcelony oświadczyły, że kapitan Arsenalu Cesc Fabregas i napastnik Valencii David Villa są gotowi przejść do katalońskiego klubu. Świeżo koronowani mistrzowie Hiszpanii muszą teraz ustalić warunki transferów.

Sportowy wiceprezydent Barcelony Rafael Yuste powiedział, że starania jego klubu o Villę są bardzo zawansowane. Z drugiej strony, chęć pozyskania Fabregasa zależy od wyceny Arsenalu.

- Transfer Villi jest już prawie dopięty. Jeśli chodzi o Fabregasa, cały czas czekamy na oficjalne stanowisko Londyńczyków, którego jeszcze nie ma. Ale mogę potwierdzić, że obaj chcą być piłkarzami Barcelony - mówił Yuste

Starania Barcelony potwierdził także dyrektor sportowy Joan Oliver, który przyznał, że klub szuka wzmocnień na kluczowych pozycjach na następny sezon. Od tego, czy uda się sprowadzić Villę i Fabregasa będzie zależeć dalsza polityka transferowa Barcy na następny sezon.

- Nasza drużyna jest jak puzzle. Prawdą jest to, że koncentrujemy się na sprowadzeniu obu gwiazd. To duży komplement dla nas, że zarówno Fabregas jak i Villa chcą grać na Camp Nou. To prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu, którzy są już na tyle doświadczeni, że spokojnie mogą wzmocnić naszą drużynę - powiedział Olivier gazecie AS.

"Złoty But" dla Lionela Messiego czytaj tutaj >

Więcej o: