Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2010. Forlan może grać w finale Pucharu Króla

16 maja to oficjalny termin FIFA, w którym zawodnicy występujący w mistrzostwach świata kończą klubowy sezon. Diego Forlan dostał pozwolenie od federacji urugwajskiej na grę w finale Pucharu Króla, który odbędzie się 19 maja.

Trener Urugwaju potwierdził, ze pozwoli zagrać Forlanowi w meczu, który odbędzie się 19 maja. Athletico Madryt spotka się w finale Pucharu Króla z Sevilla.

- Nie mogę powiedzieć zawodnikowi, ze ma nie grać w dniu, który jest po terminie FIFA. Ja mu tego nie zabraniam. Zdaje sobie sprawę, że to stawia gracza w trudnej sytuacji. To on powinien zdecydować - powiedział Oscar Tabarez

FIFA potwierdziła, ze termin wydania piłkarzy przez kluby to 16 maj. Wyjątkiem są zawodnicy, którzy wystąpią w finale Ligi Mistrzów (22 maj). Finał Pucharu Króla został przeniesiony na 19 maja, z powodu awansu Athletico Madryt do finału Ligi Europejskiej, który rozegrany został 12 maja. Diego Forlan poprowadził swój zespół do historycznego tryumfu strzelając dwa gole, w tym jeden w dogrywce .

- FIFA i Athletico musza znaleźć rozwiązanie - zakończył trener Urugwaju.

Mistrzostwa Świata w RPA rozpoczną sie 11 czerwca, mecz finałowy zostanie rozegrany 11 lipca.

Trener Japonii liczy na Hondę i półfinał Mistrzostw Świata ?

Więcej o: