Hiszpańska prasa: Pellegrini odejdzie

Po porażce Realu Madryt z Barceloną 0:2 hiszpańska prasa nie ma wątpliwości - Manuel Pellegrini nie sprawdził się w roli trenera wielkiego Realu. Po sezonie będzie musiał odejść - pisze na swojej stronie internetowej dziennik Marca.

- Pellegrini obiema nogami poza Madrytem - takim wymownym tytułem opatrzyła artykuł Marca. I jak ów tytuł sugeruje, według hiszpańskich dziennikarzy Manuel Pellegrini nie ma szans, aby po zakończeniu sezonu dalej prowadził Królewskich.

- Cel zatrudnienia Pellegriniego był jasny: miał wrócić wielki Real, wielki styl. Nic takiego się nie stało - pisze dziennik. Surowe opinie są reakcją na sobotnią porażkę Realu w Gran Derbi. Pellegrini nie potrafił przeciwstawić się konsekwentnej taktyce Guardioli, nie umiał wyłączyć z gry Messiego i Xaviego. To jego kolejna wielka porażka po odpadnięciu z Pucharu Króla i Ligi Mistrzów.

- Mimo tego, że Pellegrini ma jeszcze roczny kontrakt, nie ma szans, żeby prowadził Real w przyszłym sezonie - przekonuje Marca. - On nie sprawdził się w roli trenera wielkiego klubu, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Będzie musiał odejść - kończy stanowczym stwierdzeniem dziennik.

Marca nie sugeruje, kto mógłby zastąpić Chilijczyka na stanowisku trenera Królewskich.

Bezsilny Real przegrał z Barceloną:

Piłkarze Realu Madryt przegrali u siebie z Barceloną 0:2 w szlagierowym meczu hiszpańskiej ekstraklasy i stracili na rzecz rywali fotel lidera. Przed spotkaniem zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć 96. ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński - przeczytaj relację z meczu Real Barcelona.

Mniej goli, ta sama eksplozja - reakcje prasy po meczu Real - Barcelona ?

Więcej o: