Hansi Flick podpisał kontrakt z FC Barceloną w 2024 roku i nie mógł się zapewne spodziewać, że jego praca przyniesie tak spektakularne efekty. Na krajowym podwórku wygrał wszystko już w swoim pierwszym sezonie, a w bieżących rozgrywkach nie udało się zwyciężyć jedynie w Pucharze Króla. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze triumfu w Lidze Mistrzów.
Dwa lata spędzone w Barcelonie są więc pasmem ciągłych sukcesów. Hansi Flick, pod względem średniej punktowej, jest najlepszym trenerem Dumy Katalonii od dekady i wyniku Luisa Enrique. Nic więc dziwnego, że niemiecki szkoleniowiec niedawno złożył podpis pod nowym kontraktem. Umowa obowiązuje do czerwca 2028 roku, ale może zostać przedłużona o jeszcze jeden sezon.
Flick może więc zająć się snuciem planów na przyszły sezon. W drużynie zabraknie kilku zawodników - między innymi Roberta Lewandowskiego, który opuszcza Barcelonę po czterech latach. Nie ma jeszcze żadnych potwierdzonych informacji dotyczących nowych piłkarzy, którzy od przyszłego sezonu będą zakładać barwy Dumy Katalonii.
Zobacz też: To dlatego tak płaczemy po Lewandowskim. Przez 15 lat robiliśmy jedno
Zmiany dotkną też sztabu szkoleniowego - i z tego Hansi Flick nie może być zadowolony. Odejdzie bowiem Stephan Nopp, sprowadzony do Barcelony w październiku 2024 roku na życzenie niemieckiego szkoleniowca. Jak podaje "Mundo Deportivo", analityk podjął decyzję o odejściu z klubu z powodów osobistych.
Był to ważny członek ekipy Hansiego Flicka. "Nopp jest specjalistą od taktyki, skupiającym się na studiowaniu meczów, analizie strategicznej oraz przygotowaniu taktycznym, a także na korektach podczas spotkań bazując na obrazach i statystykach" - tak dziennikarze opisują rolę, którą pełnił analityk w sztabie.
"Mundo Deportivo" przekazuje również, że Flicka w przyszłym sezonie nie będzie wspierać również Thiago Alcantara. "W sezonie 2025/26 Flick zatrudnił go jako swojego asystenta. Thiago współpracował zwłaszcza w kwestiach taktycznych dla pomocników oraz podczas przygotowania treningów, wnosząc swoją wiedzę na temat gry pozycyjnej. Był też mentorem dla młodych piłkarzy" - czytamy na temat byłego reprezentanta Hiszpanii.
Okazją na pożegnanie Stephana Noppa i Thiago Alcantary będzie ostatni mecz sezonu. Barcelona na wyjeździe zagra z Valencią. Mecz ten zaplanowany jest na sobotni wieczór - pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi 23 maja o godzinie 21:00. Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE