Lewandowski opuszcza Barcelonę. Oto reakcja Frenkiego de Jonga

W niedzielnym meczu FC Barcelona - Real Betis (3:1) Robert Lewandowski pożegnał się z kibicami Barcelony. W kolejnych godzinach padło wiele słów pod adresem kapitana reprezentacji Polski - ze strony mediów, piłkarzy oraz kibiców Barcelony. Teraz do tego grona dołączył Frenkie de Jong. "Jestem wdzięczny" - zaczął swój wpis na Instagramie holenderski piłkarz.
SOCCER-SPAIN-BAR/LEWANDOWSKI
Fot. REUTERS/Nacho Doce

"Dzięki tobie mam kolejnych pięć tytułów" - stwierdził Wojciech Szczęsny. "Bez Lewandowskiego zostałbym wyrzucony z klubu" - mówił o kapitanie polskiej kadry Raphinha. "Odchodzi jako legenda" - zaznaczał Marc Bernal. Podobnych opinii zachwalających polskiego napastnika wczoraj i dzisiaj nie brakowało. Lewandowskiego żegnają w ten sposób nie tylko koledzy z zespołu, ale też dziennikarze oraz legendy Barcelony takie jak Andres Iniesta.

Zobacz wideo Bartłomiej Bołądź po przegranej w finale: "Cieszymy się z tego sezonu"

De Jong też pożegnał Lewandowskiego

Choć od pożegnalnego meczu Lewandowskiego na Camp Nou minęła już niemal doba, to wciąż spływają kolejne podziękowania. W poniedziałek wieczorem wiadomość do Lewandowskiego na Instagramie skierował Frenkie de Jong. Co napisał Holender?

"Jestem wdzięczny za wszystkie wspólne wspomnienia, którymi się dzieliliśmy w ostatnich latach w szatni, na boisku, ale też poza piłką nożną. Po drodze zainspirowałeś tak wiele osób. Życzę ci i twojej rodzinie szczęścia oraz sukcesu w kolejnym rozdziale. Będziemy za tobą tęsknić Roberto" - czytamy we wpisie Frenkiego de Jonga.

 

Lewandowski już wie, że po sezonie odejdzie z Barcelony, ale jeszcze nie wie do jakiego klubu. W plotkach transferowych najczęściej pojawiają się trzy kierunki - Arabia Saudyjska, Włochy i USA. Nie można jednak wykluczyć, że po zakończeniu sezonu pojawią się kolejni zainteresowani.

Na razie jednak przed Lewandowskim wciąż jeszcze jeden mecz w Barcelonie. W sobotę 23 maja drużyna Hansiego Flicka zagra na wyjeździe z Valencią. Dla katalońskiej drużyny ten mecz nie ma już większego znaczenia sportowego. Wiele do zyskania mają za to gospodarze, którzy wciąż mogą zagrać w europejskich pucharach, ale żeby tak się stało, to muszą wygrać z Barceloną i liczyć na korzystny układ wyników w innych meczach.

Więcej o: