Robert Lewandowski definitywnie opuszcza FC Barceloną. Decyzję ogłosił w sobotę na Instagramie. - Odchodzę z poczuciem, że misja dobiegła końca. 4 sezony, 3 mistrzostwa. Nigdy nie zapomnę miłości, jaką darzą mnie kibice od pierwszych dni. Katalonia to moje miejsce na ziemi. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze przez te piękne cztery lata - napisał m.in. Wpis momentalnie doczekał się mnóstwa komentarzy.
Polskiego napastnika pożegnali przedstawiciele klubu czy znane postaci ze świata futbolu. - Dziękujemy Lewy za wszystko, co zrobiłeś dla Barcy - napisał oficjalny profil FC Barcelony. - Do widzenia Robert! Dzięki za wszystko - skomentował natomiast słynny hiszpański dziennikarz i streamer, Gerard Romero. - GOAT - podsumował były reprezentant Polski, Waldemar Sobota. - Jesteś i będziesz wielki. Dziękujemy za tak piękny czas w FC Barcelonie - napisał komentator TVP, Dariusz Szpakowski.
Na pożegnanie zareagowali także jego koledzy z murawy. - Najlepszy brat na świecie. Kocham cię - skomentował Gavi. - Co to była za przyjemność, Robert. Legenda - dodał Fermin Lopez. Z kolei Roony Bardghji zamieścił emotikony serca i korony.
Nie brakowało także ciepłych słów ze strony zwykłych kibiców. "Dzięki Robert, odchodzisz jako legenda tego klubu. Dzięki za wszystko", "Lewy, będziemy tęsknić", "Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach", "Dziękuję Lewy. Jestem wdzięczny, że największy napastnik tej generacji grał dla mojego pięknego klubu", "Po wielkiej chwale, jaką doświadczyłeś w piłce nożnej, zdecydowałeś się założyć koszulkę Barcelony. Jesteśmy dumni, że pozostaniesz wielką gwiazdą naszego klubu. LewyGoal", "Dzięki, Lewy za każdy gol, za każdą wysiłek i za każdą noc, podczas której dałeś nam wiarę. Przybyłeś do FC Barcelona w trudnym czasie i wziąłeś na siebie odpowiedzialność. Pokazałeś charakter, przywództwo i chęć do rywalizacji. Kochamy cię, legendo" - mogliśmy przeczytać.
Zobacz też: Runjaić rozchwytywany we Włoszech. Lazio chce go zatrudnić
- Przyszedł jako gwiazda. Odchodzi jako legenda. Dziękujemy, Robercie Lewandowski, za każdego gola, każdą walkę i każdą magiczną chwilę w tych barwach. Culer na zawsze - czytamy na oficjalnym proflu FC Barcelony na platformie X.