Lewandowski pożegnany przez kolegów z drużyny. "Najlepszy brat na świecie"

- Odchodzę z poczuciem, że misja dobiegła końca - napisał w sobotę na Instagramie Robert Lewandowski. W ten sposób oficjalnie potwierdził, że po sezonie rozstanie się z FC Barceloną. Wiadomość od razu wywołała spore poruszenie. Komentują ją już m.in. przedstawiciele klubu czy koledzy z szatni. - Najlepszy brat na świecie - napisał o Polaku Gavi.
SOCCER-SPAIN-OSA-BAR/
Fot. REUTERS/Vincent West

Robert Lewandowski definitywnie opuszcza  FC Barceloną. Decyzję ogłosił w sobotę na Instagramie. - Odchodzę z poczuciem, że misja dobiegła końca. 4 sezony, 3 mistrzostwa. Nigdy nie zapomnę miłości, jaką darzą mnie kibice od pierwszych dni. Katalonia to moje miejsce na ziemi. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze przez te piękne cztery lata - napisał m.in. Wpis momentalnie doczekał się mnóstwa komentarzy.

Zobacz wideo Kosecki o Lewandowskim: To jest prawdziwy Robert, zdjął maskę

Tak piłkarze Barcelony nazwali Lewandowskiego. To mówi samo za siebie

Polskiego napastnika pożegnali przedstawiciele klubu czy znane postaci ze świata futbolu. - Dziękujemy Lewy za wszystko, co zrobiłeś dla Barcy - napisał oficjalny profil FC Barcelony. - Do widzenia Robert! Dzięki za wszystko - skomentował natomiast słynny hiszpański dziennikarz i streamer, Gerard Romero. - GOAT - podsumował były reprezentant Polski, Waldemar Sobota. - Jesteś i będziesz wielki. Dziękujemy za tak piękny czas w FC Barcelonie - napisał komentator TVP, Dariusz Szpakowski.

Na pożegnanie zareagowali także jego koledzy z murawy. - Najlepszy brat na świecie. Kocham cię - skomentował Gavi. - Co to była za przyjemność, Robert. Legenda - dodał Fermin Lopez. Z kolei Roony Bardghji zamieścił emotikony serca i korony.

Kibice żegnają Lewandowskiego. "Odchodzisz jako legenda"

Nie brakowało także ciepłych słów ze strony zwykłych kibiców. "Dzięki Robert, odchodzisz jako legenda tego klubu. Dzięki za wszystko", "Lewy, będziemy tęsknić", "Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach", "Dziękuję Lewy. Jestem wdzięczny, że największy napastnik tej generacji grał dla mojego pięknego klubu", "Po wielkiej chwale, jaką doświadczyłeś w piłce nożnej, zdecydowałeś się założyć koszulkę Barcelony. Jesteśmy dumni, że pozostaniesz wielką gwiazdą naszego klubu. LewyGoal", "Dzięki, Lewy za każdy gol, za każdą wysiłek i za każdą noc, podczas której dałeś nam wiarę. Przybyłeś do FC Barcelona w trudnym czasie i wziąłeś na siebie odpowiedzialność. Pokazałeś charakter, przywództwo i chęć do rywalizacji. Kochamy cię, legendo" - mogliśmy przeczytać.

Zobacz też: Runjaić rozchwytywany we Włoszech. Lazio chce go zatrudnić

- Przyszedł jako gwiazda. Odchodzi jako legenda. Dziękujemy, Robercie Lewandowski, za każdego gola, każdą walkę i każdą magiczną chwilę w tych barwach. Culer na zawsze - czytamy na oficjalnym proflu FC Barcelony na platformie X.

Więcej o: