• Link został skopiowany

Lewandowski przeszedł do historii Barcelony! Oto czego właśnie dokonał

Robert Lewandowski awansował w klasyfikacji wszech czasów najlepszych strzelców Barcelony. Polak zrównał się liczbą goli z legendami katalońskiego klubu.
SOCCER-SPAIN-ATM-BAR/REPORT
Fot. REUTERS/Susana Vera

Robert Lewandowski był jednym z bohaterów niedzielnego meczu Barcelony z Atletico Madryt (4:2). Kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę na 1:2 w 72. minucie, dając swojej drużynie kontakt z rywalem zaledwie dwie minuty po golu Alexandra Sorlotha.

Zobacz wideo Żelazny: To będzie najnudniejszy dwumecz w historii reprezentacji Polski

- Ten gol zmienił wszystko - mówił po spotkaniu Lamine Yamal. Po golu Lewandowskiego Barcelona odżyła i na nowo uwierzyła w sukces. W kolejnych minutach bramki dla gości zdobyli Ferran Torres (dwie) i Yamal.

Dla Lewandowskiego był to już 35. gol w 40. występie w tym sezonie. Statystyki Polaka wyglądają jednak jeszcze lepiej, kiedy spojrzymy na całokształt jego występów dla Barcelony. A tu Lewandowski dogonił już dwie legendy.

Lewandowski dogonił legendy

Kapitan reprezentacji Polski rozegrał dla Barcelony już 135 meczów i strzelił w nich 94 gole. Dzięki bramce przeciwko Atletico Lewandowski awansował na 21. w klasyfikacji wszech czasów, równając się liczbą goli z Ronaldinho i Jose Mari Bakero.

Ronaldinho grał w Barcelonie w latach 2003-2008. W 207 spotkaniach Brazylijczyk zdobył 94 bramki i miał 69 asyst. Bakero zawodnikiem katalońskiego klubu był zaś w latach 1988-1996. W Barcelonie rozegrał 347 spotkań.

Jeśli Lewandowski dobije w tym sezonie do 100 goli dla Barcelony, to po drodze minie Pedriego, który zdobył dla niej 99 bramek. Kolejnym celem na rozkładzie będzie Neymar, który strzelił dla Barcelony 105 goli.

Na 10. pozycji jest Josep Escola, który zdobył 120 bramek. Po 122 gole strzelili zaś będący tuż przed Escolą Patrick Kluivert oraz  Carles Rexach. Mniej, bo 117 bramek zdobyła legenda bułgarskiego futbolu Christo Stoiczkow.

Więcej o: