Flick reaguje na występ Szczęsnego. Jaśniej się nie dało

Hansi Flick skomentował występ Wojciecha Szczęsnego w meczu Pucharu Króla z Valencią. Niemiec nie miał wątpliwości, co sądzi na temat Polaka.
Hansi Flick i Wojciech Szczęsny
fot. REUTERS/Rodrigo Antunes fot. Screen: https://www.youtube.com/watch?v=AEGti3V-GhY&t=404s

- Mamy przed sobą trudne miesiące, więc to bardzo ważne, że zawodnicy pokazali najlepszą formę i to, jak dobrzy mogą być. Nie tylko strzelali gole, ale przede wszystkim grali doskonale. Jestem bardzo szczęśliwy, bo utrzymaliśmy koncentrację od początku do końca spotkania - powiedział Hansi Flick po czwartkowym meczu z Valencią (5:0) w Pucharze Króla.

Zobacz wideo

Meczu, w którym Katalończycy kolejny raz zdemolowali rywala. 26 stycznia FC Barcelona rozbiła Valencię w lidze 7:1, a teraz powtórzyła to w spotkaniu pucharowym. Już do przerwy drużyna Flicka prowadziła 4:0 po trzech golach Ferrana Torresa i bramce Fermina Lopeza. W drugiej połowie piąte trafienie dołożył Lamine Yamal.

Oczywistym bohaterem spotkania był zdobywca hat-tricka, czyli były zawodnik Valencii, grający obecnie dla Barcelony. Ale nie tylko on doczekał się indywidualnej pochwały na konferencji prasowej. Flick był też bardzo zadowolony z Pedriego czy Frenkiego de Jonga.

Flick zadowolony ze Szczęsnego

Na konferencji prasowej nie zabrało również pytania o Wojciecha Szczęsnego. W czwartek Polak rozegrał kolejne spotkanie w Barcelonie, znajdując się w podstawowym składzie. Tym samym Flick potwierdził własne słowa, że to Szczęsny jest obecnie pierwszym bramkarzem w jego drużynie.

- Jego zadaniem jest bronić bramki i robił to bardzo dobrze. Jego osobowość jest dla nas ważna. Zachował czyste konto, co było dla nas istotne - powiedział Flick po spotkaniu z Valencią.

Dla Szczęsnego był to ósmy występ w tym sezonie i czwarte czyste konto. Wcześniej Polak dokonywał też w meczach z UD Brbastro (4:0) w Pucharze Króla, Athletikiem Bilbao w Superpucharze Hiszpanii (2:0) i Alaves w La Liga (1:0).

Więcej o: