Nieoczekiwany zwrot ws. rywala Lewandowskiego. Zaskakująca decyzja

Marc Guiu błysnął w zeszłym sezonie La Ligi i zapewnił zwycięstwo FC Barcelonie w spotkaniu z Athletikiem Bilbao. 18-latek nie będzie jednak kontynuować kariery w tym klubie. Na początku lipca oficjalnie przeniósł się do Chelsea. Okazuje się, że tam również może nie zagrzać zbyt długo miejsca. Zdaniem hiszpańskich mediów piłkarz może wrócić do La Ligi.

Marc Guiu jest wychowankiem FC Barcelony. W ubiegłym sezonie rozegrał w seniorskiej drużynie łącznie siedem meczów, w których strzelił dwa gole. Najważniejsze trafienie zaliczył w spotkaniu z Athletikiem Bilbao. 17-letni wówczas napastnik wszedł na boisko w 79. minucie meczu. I już minutę później cieszył się z trafienia, które okazało się zwycięskie (1:0). 

Zobacz wideo Tak Jerzy Dudek bronił rzuty karne. "Zasiewałem ziarno niepewności w zawodnikach" [WYWIAD Z 2019 ROKU]

Marc Guiu przeszedł do Chelsea. Może nagle wrócić do La Ligi

Młody Hiszpan nie będzie jednak kontynuował przygody w FC Barcelonie. Zawodnik przeniósł się już do Chelsea, która zapłaciła za niego sześć milionów euro. Podpisał z klubem pięcioletni kontrakt. Okazuje się, że może nie zagrzać miejsca również i w Londynie. Nieoczekiwane wieści w jego sprawie przekazało "Mundo Deportivo". 

Dziennikarze informują, że w londyńskim zespole jest bardzo dużo atakujących piłkarzy. W składzie znajdują się Christopher Nkunku, Cole Palmer, Nicolas Jackson. Z wypożyczeń wrócą również Armando Broja i David Datro Fofana  oraz Romelu Lukaku. Guiu może mieć zatem bardzo niewiele okazji do gry i z tego powodu Chelsea planuje go wypożyczyć. Napastnik ma wrócić do La Liga i spędzić przyszły sezon w Sevilli. Tam miałby większe szanse na regularną grę, ponieważ jedynym pewnym pozostania napastnikiem jest Ivan Romero. 

"W Sewilli Guiu mógłby odegrać ważną rolę w drużynie, która musi poprawić wyniki w porównaniu z ubiegłym sezonem, i pokazać, że jest piłkarzem zdolnym do gry w najwyższej lidze" - czytamy w tekście. Sevilla ma za sobą fatalny sezon. Zakończyła zmagania na 14. miejscu i miała zaledwie osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. 

Czy Marc Guiu wróci do La Ligi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.