Real kontra Ancelotti. Jest dalszy ciąg. Nieoczekiwany zwrot

- Podobnie jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie - powiedział Carlo Ancelotti o udziale Realu Madryt w nowych Klubowych Mistrzostwach Świata. Te słowa wywołały burzę i zamieszanie, co sprawiło, że Real opublikował oficjalny komunikat, w którym odniósł się do wypowiedzi swojego szkoleniowca. Kilka minut później także Ancelotti wyjaśnił własne słowa z wywiadu dla "Il Giornale".

- FIFA zapomina, że piłkarze i kluby nie wezmą udziału w tym turnieju. Pojedynczy mecz Realu Madryt jest wart 20 milionów euro, a FIFA chce dać nam taką kwotę za cały puchar. Podobnie jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie - powiedział Carlo Ancelotti w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Giornale" o uczestnictwie Realu Madryt w nowych Klubowych Mistrzostwach Świata. Słowa obchodzącego dzisiaj 65. urodziny włoskiego szkoleniowca wywołały burzę i postawiły pytanie: w nowym turnieju FIFA zabraknie 15-krotnych zwycięzców Ligi Mistrzów? 

Zobacz wideo Ależ słowa Mai Strzelczyk o reprezentancie Polski! "Już jest objawieniem"

Real Madryt wyjaśnia sytuację po głośnych słowach Carlo Ancelottiego. Włoski szkoleniowiec opublikował sprostowanie

Kilka godzin po ukazaniu się wywiadu Real Madryt postanowił oficjalnie odciąć się od słów Carlo Ancelottiego, publikując klasyczne dla siebie "Comunicado Oficial".

"Real Madryt informuje, że nie był kwestionowany jego udział w organizowanych przez FIFA nowych Klubowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2024/2025. Dlatego nasz klub zgodnie z planem weźmie udział w tym turnieju, do którego przystąpi z dumą i entuzjazmem, żeby sprawić, aby nasi fani marzyli o kolejnym nowym tytule" - czytamy w komunikacie "Królewskich". 

Kilka minut po komunikacie Realu Madryt sprostowanie ws. własnych słów przedstawił Carlo Ancelotti za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Moje słowa z wywiadu dla "Il Giornale" na temat Klubowych Mistrzostw Świata nie zostały zinterpretowane w odpowiedni sposób. Nic nie mogłoby być dalsze od mojego zainteresowania niż odrzucenie możliwości gry w turnieju, który jest dla mnie świetną okazję do kontynuowania walki o najważniejsze tytuły z Realem Madryt" - przekazał Ancelotti.

Klubowe Mistrzostwa Świata w nowym formacie odbędą się w dniach 15 czerwca - 13 lipca 2025 r. Spośród europejskich drużyn zgodnie z założeniami mają się na nim stawić Real Madryt, Chelsea, Manchester City, Bayern Monachium, Paris Saint-Germain, Inter Mediolan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Juventus, Atletico Madryt i Red Bull Salzburg. Gospodarzem będą Stany Zjednoczone. Będzie to dla nich zarazem próba generalna przed mundialem w 2026 r., który USA współorganizują z Meksykiem i Kanadą.

Jak oceniasz nowy format Klubowych Mistrzostw Świata?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.