Media: To będzie pierwszy transfer Barcelony. Absolutny hit! "Najlepiej"

FC Barcelona niedawno zatrudniła Hansiego Flicka, który zapewne będzie chciał wprowadzić nowe porządki. Bardzo możliwe, że zdecyduje się na odejście od charakterystycznego systemu gry i zmieni go na ten, który w przeszłości stosował najczęściej. To wiązałoby się z koniecznością sprowadzenia nowych piłkarzy - jednym z nich ma być pomocnik innego klubu La Ligi. "Najlepiej pasuje do planów Flicka" - pisze o nim kataloński "Sport".

FC Barcelona od niedawna ma nowego trenera. Miejsce Xaviego zajął Hansi Flick, którego przybycie zapewne będzie wiązało się ze zmianami w kadrze zespołu. Niemiec może potrzebować nowych piłkarzy, aby realizować swój plan.

Zobacz wideo Polska MEGAMOCNYM zespołem! Probierz już się odgraża

FC Barcelona szuka piłkarza pasującego do systemu gry Hansiego Flicka. Oto faworyt

Spekuluje się, że Flick rozważa zmianę taktyki i odejść od charakterystycznego dla Barcelony systemu 4-3-3, który zamieni na preferowaną przez siebie formację 4-2-3-1. W tej sytuacji konieczne byłoby sprowadzenie nowego defensywnego pomocnika. Wiadomo, kto znajduje się na szczycie listy życzeń Katalończyków.

Według ustaleń katalońskiego dziennika "Sport" nowym piłkarzem Barcelony może zostać Mikel Merino. "Pomocnik Realu Sociedad jest bardzo popularny w klubie i uważa się, że jego profil idealnie pasuje do stylu gry, jaki Hansi Flick chce stosować na środku pola" - czytamy. Podkreślono przede wszystkim jego wszechstronność - dobrze radzi sobie w ataku i obronie, potrafi także wygrywać pojedynki powietrzne (mierzy 189 cm). Może też zostać pierwszym graczem, który trafi do klubu w erze Flicka.

Oczywiście Barcelona będzie mogła pozyskać Merino tylko wtedy, gdy uda jej się spełnić wymogi Finansowego Fair Play (czyli wcześniej kogoś sprzeda). Mimo to transfer może nie być aż tak kosztowny, gdyż umowa pomocnika z Realem Sociedad wygasa w czerwcu przyszłego roku - najbliższe okno transferowe może być zatem ostatnią okazją dla Basków, aby dobrze na nim zarobić. Poza tym powinien być tańszy od innych graczy łączonych z klubem, jak choćby Joshua Kimmich (Bayern Monachium).

Mikel Merino symbolem ostatnich zmian w FC Barcelonie

Zresztą transfer Merino dobrze obrazuje zmiany zachodzące w klubie. Xavi liczył bowiem na sprowadzenie pomocnika bardziej skupiającego się na defensywie - faworytem był Guido Rodriguez z Betisu. "Barcelona była na dobrej drodze do przybycia Argentyńczyka, ale w ostatnich dniach zostało to zamrożone, ponieważ w obszarze sportowym starają się znaleźć zawodnika, który ich zdaniem najlepiej pasuje do planów Flicka. A tym, jak wierzą w Barcelonie, jest Mikel Merino" - podsumował "Sport".

Przed transferem do Realu Sociedad Merino występował w Newcastle United, Borussii Dortmund oraz Osasunie. Poza tym 20 razy zagrał w reprezentacji Hiszpanii, z którą w zeszłym roku wygrał Ligę Narodów.

Czy FC Barcelona powinna ściągnąć Mikela Merino
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.