Nowe porządki w Barcelonie. Hiszpanie ujawniają. Flick chce rewolucji

Chociaż Hansi Flick nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony jako nowy trener FC Barcelony, to wydaje się to kwestią czasu. Nowy szkoleniowiec, to też świeże spojrzenie na kadrę i potrzeby katalońskiego klubu. Dziennik "Sport" w sobotę przedstawił cele transferowe FC Barcelony pod wodzą Flicka, które obejmują wzmocnienie kilku pozycji. Szczególnie jedna jest określana mianem "absolutnego priorytetu".

W piątek FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że Xavi Hernandez po niedzielnym meczu z Sevillą przestanie być trenerem klubu. Telenowela w kwestii przyszłości 44-latka ciągnęła się od stycznia bieżącego roku, ale wreszcie się zakończyła. Chociaż w barcelońskiej rzeczywistości nic do końca nie jest ostatnio pewne, tak wiele wskazuje na to, że nowym trenerem zostanie Hansi Flick. Niemiecki szkoleniowiec w karierze prowadził jedynie Bayern Monachium oraz reprezentację Niemiec, a teraz dostanie szansę, ale i wyzwanie, jakim będzie odbudowa FC Barcelony po fatalnym sezonie bez trofeów.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Dziennik "Sport" w sobotę przedstawił plan Flicka na transfery Barcelony w nadchodzącym letnim okienku transferowym. "Może dojść do rewolucji" - czytamy w artykule, w którym przybliżono pozycje, które chciałby wzmocnić szkoleniowiec.

Hansi Flick ma pomysł na transfery do FC Barcelony

Hansi Flick ma zostać zaprezentowany jako nowy trener klubu w przyszłym tygodniu, ale już od jakiegoś czasu jest w kontakcie z dyrektorem sportowym klubu - Deco - ws. transferów. Przede wszystkim chciałby zakontraktować bocznego obrońcę. Dodatkowo klub nie wyklucza sprzedaży dwóch podstawowych zawodników, żeby móc dokonać ruchów na rynku transferowym.

"Absolutnym priorytetem dla niemieckiego trenera, jak i Deco, jest pozyskanie pomocnika z najwyższej półki" - informuje "Sport". Wybrańcem ma być Joshua Kimmich z Bayernu Monachium, któremu za rok wygasa kontrakt. Do tego Flick miał zaakceptować przybycie Guido Rodrigueza z Realu Betis.

Jeśli chodzi o pozycje bocznych obrońców, to Barcelona rozważa wykupienie albo ponowne wypożyczenie Joao Cancelo z Manchesteru City oraz rozważy sprzedaż Alejandro Balde przy dobrej ofercie. Do tego Flick latem oceni przydatność Hectora Forta i Juliana Araujo.

Jeśli chodzi o pozycję skrzydłowego, to Barcelona obserwuje Nico Williamsa z Athletiku, ale koszt tego transferu wyniósłby 60 milionów euro, co może być za dużą kwotę. Wszystko mogłoby się na nowo otworzyć w razie sprzedaży Raphinhi. Klub ma jednak pracować nad innymi opcjami, które przedstawił Flick.

Ostatni mecz w sezonie 2023/2024 FC Barcelona rozegra w niedzielę 26 maja o 21:00 na wyjeździe z Sevillą. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Hansi Flick odniesie sukces w FC Barcelonie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.