Świetne wieści dla Barcelony i Lewandowskiego. Tego się nie spodziewali

Piłkarze FC Barcelony są coraz bliżej zdobycia wicemistrzostwa Hiszpanii. To efekt wtorkowego, wieczornego wyniku meczu rywala drużyny prowadzonej przez Xaviego - Girony w starciu u siebie z Villarrealem. To jednak niejedyne dobre wieści dla FC Barcelony.

Piłkarze FC Barcelony w poniedziałkowy wieczór zostali nowym wiceliderem La Ligi. Stało się tak po ich zwycięstwie przed własną publicznością z Realem Sociedad 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Lamine Yamal (40. minuta) i Raphinha z rzutu karnego (93.).

Wpadka Girony. FC Barcelona coraz bliżej wicemistrzostwa

FC Barcelona wciąż nie mogła być jednak pewna zdobycia wicemistrzostwa Hiszpanii. Trzy kolejki przed końcem sezonu miała bowiem zaledwie punkt przewagi nad Gironą.

We wtorkowy wieczór drużyna prowadzona przez Xaviego bardzo przybliżyła się do zajęcia drugiej pozycji. Stało się tak po końcowym gwizdku spotkania: Girona - Villarreal. Gospodarze przegrali bowiem z ósmą drużyną tabeli 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył zawodnik z Burkina Faso - Bertrand Traore w 59. minucie. Cztery minuty później najbliżej wyrównania był Viktor Cyhankow, ale trafił w poprzeczkę. W 66. minucie dobrą szansę zmarnował również David Lopez, którego strzał głową zatrzymał jeden z obrońców.

Po tej porażce Girona ma punkt straty do FC Barcelony, ale też jeden mecz rozegrany więcej. Do końca sezonu zespół ten zmierzy się na wyjeździe z Valencią (19 maja) i u siebie z Granadą (25 maja). FC Barcelona zagra na wyjeździe z Almerią (16 maja) i Sevillą (25 maja) oraz przed własną publicznością z Rayo Vallecano (19 maja).

Z tego spotkania była też druga dobra informacja dla FC Barcelony, a zwłaszcza Roberta Lewandowskiego. Lider najskuteczniejszych - Artem Dowbyk nie powiększył dorobku strzeleckiego. Ukrainiec wciąż ma 20 goli. Robert Lewandowski traci do niego trzy bramki i zajmuje czwarte miejsce wśród najskuteczniejszych.

Na drugim miejscu są: Jude Bellingham (Real Madryt) i Alexander Sorloth (Villarreal) - po 19 bramek.

Czy Girona będzie na podium w przyszłym sezonie?