Ujawnili plany Realu wobec Mbappe. To będzie gorące lato

Real Madryt poinformował już francuską federację, że ani Kylian Mbappe, ani żaden inny zawodnik nie będzie brał udziału zarówno w mistrzostwach Europy jak i igrzyskach tego lata - donosi "AS". Hiszpański dziennik sportowy podaje szczegóły planów "Królewskich" wobec swojego nowego zawodnika, który może opuścić znaczną część przygotowań do sezonu.

To już jest pewne od jakiegoś czasu, że Kylian Mbappe latem przeniesie się do Realu Madryt na zasadzie wolnego transferu, albowiem z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z Paris Saint Germain. "Real Madryt i Mbappe rozwiązali już pozostałe kwestie, aby sfinalizować kontrakt, który podpisze latem i dołączy do Madrytu na pięć sezonów" - pisze "AS", donosząc o kulisach przenosin francuskiego gwiazdora do stolicy Hiszpanii.

Zobacz wideo Iga Świątek pokazała zdjęcie z El Clasico

Ujawnili plany Realu wobec Mbappe. To będzie gorące lato

Zarobki Kyliana Mbappe osiągną 15 milionów euro netto, czyli jedną trzecią tego, co otrzymywał w PSG. Francuz będzie także posiadał około 80 proc. praw do swojego wizerunku, co jest "spora część tortu, która może wynosić kwotę porównywalną do jego rocznej pensji" - twierdzą Hiszpanie. 

Zarówno zawodnik jak i władze Realu na razie nabierają wody w ustach i w ogóle nie komentują doniesień o nawiązaniu współpracy, zwłaszcza że PSG wciąż gra w Lidze Mistrzów i w finale może zmierzyć się właśnie z ekipą z Madrytu. Na Santiago Bernabeu trwa już jednak planowanie lata, w tym prezentacji Kyliana Mbappe. Być może nastąpi to między finałem Champions League a mistrzostwami Europy.

Turniej w Niemczech jest również istotny w kontekście urlopu piłkarza. Real Madryt poinformował już francuską federację, że ani Kylian Mbappe, ani żaden inny zawodnik nie będzie brał udziału zarówno w mistrzostwach Europy jak i igrzyskach tego lata - donosi "AS". Jeśli Francja dojdzie do finału Euro, Mbappe praktycznie opuści tournée po Stanach Zjednoczonych, albowiem dostanie co najmniej 21 dni urlopu. W USA "Królewscy" na przełomie lipca i sierpnia zagrają z Milanem, Barceloną i Chelsea. Natomiast już w połowie sierpnia rozpocznie się nowy sezon La Liga.

Czy Kylian Mbappe wygra z Francją mistrzostwo Europy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.