Ważne wieści prosto z Barcelony! Zwołano pilne spotkanie ws. Xaviego. "Nowy kierunek"

Xavi zapowiedział, że po zakończeniu sezonu odejdzie z FC Barcelony. Mimo tej deklaracji w jego sprawie cały czas wiele się dzieje, a hiszpańskie media nie są przekonane, czy faktycznie dojdzie do zmiany trenera. Być może do przełomu doprowadzi środowe spotkanie na Camp Nou, w którym biorą udział najważniejsze osoby w klubie. A kataloński "Sport" pisze o "dużym podziale" w kwestii oceny pracy Xaviego.

Nadal nie wiadomo, kto w przyszłym sezonie będzie trenerem FC Barcelony. Już jakiś czas temu odejście zapowiedział Xavi, lecz hiszpańskie media nie są przekonane, że tak się stanie. Sporo w tej sprawie będą miały do powiedzenia władze klubu.

Zobacz wideo PZPN spełnił prośbę Michała Probierza. "Dokumenty są analizowane"

Zarząd FC Barcelony debatuje nad losem Xaviego. Spotkali się na Camp Nou

Praca szkoleniowca jest niejednoznacznie oceniania przez członków zarządu, którzy w środę zebrali się w gabinetach Camp Nou i tam dyskutują na temat przyszłości 44-latka. Spotkanie, któremu przewodzi prezes Joan Laporta, trwa od rana, a według informacji katalońskiego "Sportu" potrwa nawet do 18:00.

Dziennik dał do zrozumienia, że rozmowy mogą być burzliwe. "Obecnie w klubie istnieje duży podział pomiędzy tymi popierającymi Xaviego a tymi optującymi za zmianą na ławce trenerskiej Barcelony na przyszły sezon, aby nadać nowy kierunek projektowi sportowemu" - czytamy.

Niejasna przyszłość Xaviego. Pozostanie trenerem FC Barcelony?

Za pozostaniem Xaviego nie przemawiają ostatnie wyniki - obecny sezon Barcelona najprawdopodobniej zakończy bez żadnego trofeum. Z drugiej strony, poprzednie rozgrywki zakończyła z mistrzostwem i Superpucharem Hiszpanii. Należy też pamiętać o warunkach, w jakich pracuje. Klub jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej i nie może sobie pozwolić na sprowadzanie gwiazd. Kontrakt wiąże szkoleniowca z Barceloną do 30 czerwca 2025 r., choć mając na uwadze jego wcześniejsze deklaracje o odejściu tego lata, trudno podejrzewać, aby nagle wymagano od niego wypełnienia umowy.

A kto mógłby zostać następcą Xaviego? Wiele mówi się o Rafaelu Marquezie, prowadzącym rezerwy Barcelony. Pojawiają się również o wiele większe nazwiska, w tym byłych szkoleniowców katalońskiego zespołu, obecnie zatrudnionych w innych krajach.

Co dalej z Xavim w FC Barcelonie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.