Media: Bomba transferowa z Hiszpanii. FC Barcelona znalazła następcę Lewandowskiego

Robert Lewandowski od blisko dwóch lat występuje w FC Barcelonie. Jego kontrakt wygasa w 2026 roku, ale zdaniem mediów działacze już szukają jego następcy. Hiszpańscy dziennikarze przekazali, że klub jest zainteresowany transferem Alexandra Isaka, który obecnie gra w Newcastle i jest w świetnej formie. Ściągnięcie Szweda będzie jednak bardzo trudne.

Robert Lewandowski przeniósł się do FC Barcelony latem 2022 roku. W pierwszym sezonie spisał się bardzo dobrze i został królem strzelców. Na początku bieżących rozgrywek rozczarowywał, ale ostatnio jest w lepszej dyspozycji. Łącznie do tej pory rozegrał 43 mecze, w których strzelił 20 goli. 

Zobacz wideo Santos zwolniony z Besiktasu. Jest reakcja PZPN

FC Barcelona znalazła następcę Lewandowskiego. Transfer będzie trudny do realizacji 

Kontrakt Polaka wygasa w 2026 roku, ale FC Barcelona już rozgląda się za jego następcą. Zdaniem portalu Fichajes.net działacze klubu są zainteresowani transferem Alexandra Isaka, którego traktują jako "przywódcę ataku w kolejnych latach". Szwed od 2022 roku występuje w Newcastle. W bieżącym sezonie jest w świetnej formie. Do tej pory rozegrał 34 mecze, w których strzelił 21 goli, czyli więcej między innymi do Lewandowskiego lub Viniciusa (19 goli). O zainteresowaniu Isakiem ze strony FC Barcelony kilka miesięcy temu informowało już "The Sun". 

Transfer nie będzie jednak prosty do wykonania. Obecna umowa napastnika wygasa w 2028 roku i brytyjskie media informują, że Newcastle ma zamiar prowadzić negocjacje w celu jej przedłużenia. Problem może stanowić również oczekiwana kwota. Hiszpanie twierdzą, że Isak wyceniany jest na 90 milionów funtów, czyli ponad 104 miliony euro. FC Barcelona ma kłopoty finansowe i może nie być w stanie wyłożyć za niego takich pieniędzy. Dziennikarze dodają jednak, że Newcastle może być zmuszone do sprzedaży napastnika, aby nie mieć problemów z Finansowym Fair Play. I w tym ekipa z Katalonii może upatrywać szansy na pozyskanie Isaka. 

Obecnie FC Barcelona skupia się na dokończeniu sezonu. Zespół po 32 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli La Ligi z dorobkiem 70 punktów. Kolejny mecz rozegra w poniedziałek. Tego dnia podejmie przed własną publicznością Valencię. 

Kiedy Lewandowski opuści FC Barcelonę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.