Hiszpanie pieją z zachwytu nad Polakiem. Nie chodzi o Lewandowskiego. "Najlepszy"

Podczas zimowego okna transferowego Kamil Jóźwiak wreszcie wyrwał się z MLS i trafił do hiszpańskiej Granady. W tym sezonie Polak zaliczył już kilka występów w La Liga, a najlepszym z nich był ostatni mecz 32. kolejki przeciwko Athletikowi Bilbao. Solidna gra Jóźwiaka nie umknęła tamtejszym mediom, które doceniły go za to spotkanie. "Polak wykorzystał szansę od nowego trenera" - czytamy.

Jeszcze kilka lat temu Kamil Jóźwiak był postrzegany jako jeden z największych polskich talentów. W 2020 roku odszedł z Lecha Poznań do Derby za ponad cztery miliony euro. Już wtedy regularnie występował w reprezentacji Polski, w której zadebiutował rok wcześniej. Wydawało się, że Jóźwiak zagwarantuje wieloletnią jakość w kadrze na pozycji skrzydłowego. Tymczasem jego potencjał został brutalnie zweryfikowany w angielskim zespole, z którego odszedł do Charlotte. W MLS również nie poszło mu najlepiej.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Hiszpańskie media doceniły Jóźwiaka. Co za słowa. "Najlepszy występ"

W trakcie ostatniego zimowego okienka transferowego po Jóźwiaka zgłosiła się Granada. Hiszpański zespół bije się o utrzymanie w La Liga, co w tym sezonie może się niemożliwe do wykonania. Do tej pory Polak rozegrał w nowym klubie osiem meczów. Najlepsze były dwa ostatnie - przeciwko Deportivo Alaves oraz Athletikowi Bilbao, z którym Granada zagrała na wyjeździe w piątek 19 kwietnia. Były piłkarz Lecha rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty, pokazując się z bardzo dobrej strony.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a gol dla gości padł po samobójczym trafieniu Inakiego Williamsa. Mimo to Hiszpanie docenili Kamila Jóźwiaka za ogromne zaangażowanie i kilka ciekawych, groźnych akcji. "Polak wykorzystał szansę od nowego trenera i podniósł swój poziom przeciwko Deportivo Alaves, notując kompletny występ. Tym samym przekonał Sandovala (nowy trener Granady - red.), który nagrodził go miejscem w wyjściowym składzie na mecz z Athletikiem. Na lewej flance Jóźwiak był ciągle zaangażowany w grę, oferując rozwiązania swoim kolegom z drużyny, z niestrudzoną pracą w defensywie i wertykalnym ustawieniem w fazie ataku" - czytamy na łamach "Marki".

"Zapobiegł również atakowi podopiecznych Ernesto Valverde. Dzięki takim zagraniom, mając na uwadze kontrakt obowiązujący do końca następnego sezonu, napastnik pokazał, że może być bardzo przydatnym zawodnikiem dla swojej drużyny" - dodano. Występ Jóźwiaka podsumował również portal "Ideal". "Polski skrzydłowy zaliczył swój najlepszy występ dla Granady na najbardziej wymagającej scenie i w końcu wziął ciężar gry na siebie, co powinno być wymagane od zawodników ofensywnych. Podejmował inteligentne decyzje przez cały mecz, aby pomóc drużynie" - napisano.

"Wspaniała godzina gry Ignasiego Miquela i Kamila Jóźwiaka" - dodał na X dziennikarz Granady Hoy.

Pomimo wygranej 2:0 z Deportivo Alaves i remisowi 1:1 z Athletikiem Bilbao mało kto spodziewa się, że Granada utrzyma się w La Liga. Na ten moment klub, w którym występuje również Kamil Piątkowski, zajmuje przedostatnie miejsce i traci do bezpiecznej lokaty aż 10 punktów.

Czy Granada utrzyma się w La Liga?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.