Sensacyjne doniesienia. Barcelona dostała ofertę marzeń za gwiazdę!

FC Barcelona otrzymała kosmiczną ofertę z Premier League - informuje dziennik "Sport". Katalończycy zmagający się z problemami finansowymi mogliby za te pieniądze załatać dziurę w budżecie, ale odrzucili propozycję i oczekują jeszcze więcej. Chodzi o zawodnika, który jeszcze kilka tygodni temu był w słabej formie, ale stał się bohaterem w kluczowym momencie.

FC Barcelona od miesięcy zmaga się z problemami finansowymi. Te dotyczą głównie finansowego fair play, przez co klub musiał uruchamiać kolejne "dźwignie" i sprzedawać aktywa. Media jeszcze niedawno informowały, że Katalończycy będą chcieli pozbyć się kilku zawodników, by załatać dziurę w budżecie. Pomimo tego klub zaskoczył, ponieważ odrzucił kosmiczną ofertę za zawodnika. 

Zobacz wideo Trefl Gdańsk odpada w walce o medale PlusLigi. Karol Urbanowicz: Ciężko będzie tę porażkę przegryźć

Barcelona odrzuciła ogromne pieniądze za niedawnego bohatera. Chcą jeszcze więcej

Kataloński "Sport" poinformował, że jeden z klubów Premier League złożył ofertę za Raphinhę. Brazylijczyk po niezłym początku sezonu przeżywał kryzys, ale jego ostatnie forma robi ogromne wrażenie. Najpierw dał wygraną 1:0 z Las Palmas, a później dwukrotnie trafił przeciwko PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (3:2). 

Według źródła oferta miała opiewać na 60 milionów euro, ale Barcelona bez wahania ją odrzuciła. Pomimo kłopotów z finansami klub uważa, że zawodnik jest warty znacznie więcej. Ponadto w stolicy Katalonii są zadowoleni z 27-latka i rozważą dopiero ofertę w okolicach 80 milionów euro. 

"Sport" nie ujawnił klubu, który zgłosił się po Raphinhę, ale miał być to "gigant i milioner". W Premier League Brazylijczyk jest świetnie znany, ponieważ w latach 2020-2022 był filarem ofensywy Leeds United, w którym zdobył 17 goli i zaliczył 12 asysty w 67 meczach. W lecie 2022 roku odszedł do Barcelony za 58 milionów euro. 

Kontrakt skrzydłowego z hiszpańskim klubem wygasa dopiero w czerwcu 2027 roku, a więc ewentualni chętni muszą liczyć się z zaporową ceną za ewentualny transfer. Pomimo momentów słabszej formy zawodnik wciąż może chwalić się całkiem niezłymi statystykami. W 31 meczach zdobył osiem goli i zaliczył dziesięć asysty. 

Po świetnym pierwszym meczu przeciwko PSG Raphinha będzie miał szansę potwierdzić swoją dyspozycję w rewanżu. Ten zaplanowano na wtorek 16 kwietnia o 21:00 w Barcelonie. 

Czy Raphinha jest warty 80 milionów euro?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.