Niesamowite. Tak teraz wygląda stadion Barcelony [WIDEO]

FC Barcelona w obecnym sezonie z konieczności mecze domowe rozgrywa na Estadi Olimpic de Montjuic. A to dlatego, że od maja zeszłego roku trwają prace nad przebudową słynnego Camp Nou. Klub właśnie opublikował najnowsze nagrania, na których widać, jak wyglądają postępy. Okazuje się, że na ukończeniu jest już jeden z kluczowych etapów całej inwestycji. Za chwilę pojawi się coś, co kompletnie zmieni oblicze obiektu.

Camp Nou do niedawna był największym stadionem piłkarskim w Europie. Legendarny obiekt FC Barcelony mógł pomieścić nawet 99 354 osób. Dziś w jego miejscu mamy plac budowy. Wokół trybun rozstawione są wysokie dźwigi, a miejscu, gdzie była murawa, stoi teraz wielki namiot, jeździ ciężki sprzęt i krzątają się robotnicy. Działacze zapewniają jednak, że wszystko odbywa się zgodnie z założonym harmonogramem.

Zobacz wideo Bartłomiej Bołądź po wygranej w Lublinie: Nastawiamy się na drugie bardzo ciężkie spotkanie

Camp Nou rośnie w oczach. Już niedługo nastąpi przełom

Klub opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym możemy dokładnie obejrzeć, na jakim etapie są obecne prace. Ujęcia z drona robią imponujące wrażenie. Szare, puste trybuny otoczone są specjalną siatką, a wokół i wewnątrz stadionu panuje spory ruch.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie FC Barcelony, w tym momencie trwają prace nad filarami trzeciej kondygnacji trybun. Poza tym na ukończeniu jest już pierwszy i drugi poziom. Trwają tam ostatnie naprawy oraz powstają ścianki działowe. Kultowa fasada stadionu z 1957 jest już gotowa w 70 procentach. Wkrótce jednak nie będzie widoczna od zewnątrz.

FC Barcelona chwali się postępami nad przebudową stadionu. Wskazali cel

Wokół niej powstanie dodatkowa konstrukcja, co mogliśmy zobaczyć w publikowanych wcześniej wizualizacjach. Za projekt odpowiedzialni są architekci Francesc Mitjans, Jose Soteras i Lorenzo Garcia Barbon. Na nagraniu widać, że robotnicy właśnie stawiają jej fundamenty

W siedzibie klubu odbyła się także specjalna konferencja, na której zapewniono, że nie ma żadnych opóźnień. - Celem jest rozegranie pierwszego meczu pod koniec 2024 roku i zakończenie prac w pierwszych czterech miesiącach 2025 roku. Instalacja trzeciej kondygnacji jest już w toku, wraz z pierwszymi metalowymi filarami - poinformował Joan Sentelles, dyrektor operacyjny Espai Barca. Po przebudowie Camp Nou będzie miało zdecydowanie mniejszą pojemność, bo zmieści się na nim 68 000 widzów.

Czy FC Barcelona obroni mistrzostwo Hiszpanii w tym sezonie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.