Media: Pilne wieści ws. Lewandowskiego. Wszystko jest już jasne

Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie w meczu przeciwko Las Palmas. Polak nie strzelił gola, ale obejrzał żółtą kartkę. Było to już jego piąte upomnienie, przez co nie zagra w meczu z Cadizem. Istniało jednak ryzyko, że zostanie zawieszony na dwa spotkania i zabraknie go w El Clasico. Najnowsze wieści w tej sprawie przekazało "Mundo Deportivo".

Robert Lewandowski ostatnio jest lepszej dyspozycji. Polak wreszcie zaczął regularnie trafiać do siatki i pomógł tym FC Barcelonie w wyjściu z kryzysu. W minioną sobotę wyszedł w pierwszym składzie w meczu przeciwko Las Palmas. Tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale zakończył spotkanie z żółtą kartką na koncie. 

Zobacz wideo Probierz odpowiada dziennikarzowi! "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Dobre wieści dla Lewandowskiego. Zagra w El Clasico

Dla kapitana reprezentacji Polski było to piąte upomnienie w trwających rozgrywkach w La Liga, które wyklucza go z występu w kolejnym spotkaniu ligowym FC Barcelony z Cadizem (13 kwietnia). Hiszpańskie media przekazały, że Lewandowski celowo się wykartkował, żeby móc zagrać w El Clasico, które zaplanowane jest na 21 kwietnia. Dziennikarze dodali, że jeśli okazałoby się to prawdą, napastnik mógłby zostać zawieszony na dwa mecze i tym samym przegapiłby starcie z Realem Madryt. Powołali się na kodeks dyscyplinarny RFEF.

Najnowsze informacje w tej sprawie przekazało "Mundo Deportivo". I uspokoiło wszystkich fanów FC Barcelony. Hiszpanie podali, że sędziowie w protokole muszą jasno określić, jakie były intencje piłkarza, który otrzymał żółtą kartkę. Prowadzący spotkanie z Las Palmas nie odnotował, aby Polak celowo zamierzał zostać upomniany.

"W 81. minucie Robert Lewandowski został ukarany żółtą kartką z następującego powodu: za opóźnianie opuszczenia pola gry z zamiarem marnowania czasu" - czytamy w protokole. Z tego powodu dziennikarze uważają, że Lewandowski zostanie zawieszony tylko na jeden mecz i będzie mógł zagrać w El Clasico. 

W bieżącym sezonie Robert Lewandowski rozegrał łącznie 40 meczów, w których strzelił 20 goli. FC Barcelona po 30 kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 67 punktów. Do liderującego Realu Madryt traci osiem punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.