Koszmar Barcelony trwa. Nawet Lewandowski się nie uchronił

FC Barcelona w niedzielę straciła coś więcej niż tylko punkty w meczu z Athletikiem Bilbao. Z kontuzjami murawę opuścili Pedri oraz Frenkie de Jong. Dla Roberta Lewandowskiego i całego zespołu to ogromny problem, tym bardziej że w kadrze było już kilku kontuzjowanych. Okazuje się, że urazy stały się w Barcelonie prawdziwą plagą. W całym sezonie unikało ich raptem trzech graczy z klubowej kadry.

FC Barcelona coraz bardziej oddala się od obrony tytułu mistrza Hiszpanii. Na jedenaście kolejek przed końcem traci do liderującego Realu Madryt aż osiem punktów, a do drugiej Girony punkt. W niedzielę zaprzepaściła jednak znakomitą okazję na odrobienie części strat. Wszystko przez niespodziewany bezbramkowy remis z Athletikiem Bilbao. Teraz może być o punkty jeszcze trudniej. A wszystko przez kontuzje podstawowych graczy.

Zobacz wideo Adam Małysz szczerze o życiu po zakończeniu sportowej kariery. "Nie jest to dla mnie proste"

Szpital w FC Barcelonie. Tylko trzech graczy było zdrowych przez cały sezon. Plaga

Z boiska zeszli Frenkie de Jong oraz Pedri - dwaj pomocnicy, którzy mają za zadanie obsługiwać Roberta Lewandowskiego. - Frenkie de Jong ma zwichnięcie więzadła bocznego w prawej kostce, natomiast Pedri doznał urazu prawego mięśnia czworogłowego uda - poinformował klub. To kolejne osłabienie w ekipie z Katalonii, bo już wcześniej z gry wyłączeni byli Alejandro Balde, Marcos Alonso, Gavi i Ferran Torres.

Nieprawdopodobną statystyką na temat urazów w zespole FC Barcelony podzielił się portal blaugrana.pl. Okazuje się, że od początku tego sezonu ani jednej kontuzji nie doznało jedynie trzech piłkarzy z pierwszej drużyny. Są nimi Ilkay Guendogan, Fermin Lopez i rezerwowy bramkarz Inaki Pena. O ile w przypadku tych dwóch ostatnich nie jest to niczym dziwnym, bo obaj grają mało, o tyle w przypadku Niemca już tak. Guendogan ma 33 lata, a w tym sezonie rozegrał aż 39 spotkań, w większości po 90 minut.

To właśnie kontuzje w dużej mierze utrudniają FC Barcelonie skuteczną rywalizację. Poza drobnymi urazami bardzo często zawodnikom przytrafiają się te poważniejsze. Pedri w tym sezonie doznał już trzeciej kontuzji, podczas gdy w poprzednim nie pauzował ani razu. Z kolei Gavi niedostępny jest od listopada.

W październiku zabrakło natomiast Roberta Lewandowskiego, który po brutalnym faulu w meczu z FC Porto wypadł na trzy mecze Barcelony oraz ze zgrupowania reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.