A jednak! Piłkarze na wylocie z Barcelony

Nie tylko Xavi odejdzie z Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu. Jak poinformował kataloński "Sport", w klubie dojdzie też do zmian w kadrze pierwszego zespołu. Z Barcelony odejdzie kilku zawodników, a w mediach już pojawiły się dwa konkretne nazwiska. To nazwiska zaskakujące, bo piłkarzy, którzy mieli być w Barcelonie wielkimi gwiazdami.

Już tylko miesiące dzielą Xaviego od rozstania z Barceloną. Hiszpański szkoleniowiec już jakiś czas temu ogłosił, że po sezonie odejdzie z klubu, jednak dalej nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce. Wiadomo natomiast, że Barcelonę czekają zmiany nie tylko w sztabie szkoleniowym.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Rewolucja dotknie też kadrę. Katalończycy mają zamiar przeprowadzić kilka transferów, jednak by tak się stało, klub musi sprzedać kilku zawodników. Dziennik "Sport" przekazał nazwiska piłkarzy, którzy znajdą się na liście transferowej.

W ostatnich tygodniach hiszpańskie media informowały, że w Barcelonie największe zainteresowanie wzbudzają Ronald Araujo oraz Frenkie de Jong. Pierwszym interesował się Bayern, drugim kluby z Anglii. Ale to nie oni są sprzedażowym priorytetem Barcelony.

Gwiazdy odejdą z Barcelony

Chodzi tu przede wszystkim o Raphinhę oraz Julesa Kounde. Brazylijczyk i Francuz byli drogimi zakupami, zarabiają duże pieniądze, a grają poniżej oczekiwań. A przy okazji w Barcelonie odnaleziono talenty w akademii, które radzą sobie na ich pozycjach.

Sprzedaż Raphinhi spowodowana jest eksplozją talentu Lamine Yamala, a odejście Kounde to efekt rozwoju Paua Cubarsiego. Dwaj nastolatkowie wskoczyli do składu Barcelony i poziom ich gry jest nawet lepszy niż przepłaconych gwiazd.

A Raphinha i Kounde kosztowali Barcelonę niemało, bo łącznie ponad 110 mln euro. Obaj zawodnicy trafili do Barcelony latem 2022 r. Raphinha do tej pory rozegrał 74 mecze, strzelił 15 goli i miał 20 asyst. Kounde zagrał 73 razy, zdobył trzy bramki, miał 10 asyst.

Jak poinformował "Sport" byli zawodnicy Leeds United oraz Sevilli to tylko pierwsza nazwiska, które zostały wytypowane do odejścia z Barcelony. W najbliższych tygodniach najpewniej pojawią się kolejne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.