Lewandowski nie ma wątpliwości. Tylko tak Barcelona pokona Napoli

FC Barcelona ma przed sobą dwa mecze w LaLiga, ale myśli już o starciu z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po pierwszym spotkaniu wynik to 1:1, więc sprawa awansu nadal jest otwarta. Katalończycy już układają plan pod mistrzów Włoch, co zdradził Robert Lewandowski. Polski napastnik powiedział, co musi zrobić Barcelona, by wygrać z Napoli.

21 lutego FC Barcelona zmierzyła się na wyjeździe z Napoli w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, chociaż Katalończycy prowadzili po golu Roberta Lewandowskiego w 60. minucie. Wynik starcia wyrównał jednak Victor Osimhen i sprawa awansu nadal jest nierozstrzygnięta. Napastnik FC Barcelony zdradził, co musi zrobić jego zespół, by wygrać w drugim meczu.

Robert Lewandowski zdradził plan FC Barcelony na Napoli. Oto sposób na Ligę Mistrzów

W Neapolu FC Barcelona zagrała naprawdę przyzwoite spotkanie. Była lepszym zespołem i stworzyła więcej groźnych sytuacji bramkowych, ale szczególnie w pierwszej połowie marnowała je na potęgę. Teraz Katalończycy potrzebują dobrego planu na drugi mecz, by wywalczyć awans do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek. Pomysł na pokonanie Napoli ma Robert Lewandowski

- W pierwszym meczu zagraliśmy naprawdę dobrze. Szczególnie przez pierwsze 30 minut. Potrzebowaliśmy drugiego gola. Teraz mamy mecz u siebie i myślę, że jeśli zagramy tak, jak w Neapolu, to możemy strzelić więcej goli i wygrać ten mecz - powiedział Lewandowski w rozmowie na oficjalnej stronie Barcelony.

Polski napastnik przekonuje również, że oni i koledzy są niezwykle zmotywowani na kolejne spotkania i pragną wygrać wszystkie z nich. - Chcemy znaleźć się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Napoli to niebezpieczna drużyna z dobrymi zawodnikami, ale my chcemy wygrać ten mecz. Zostało jeszcze trochę czasu i chcemy też wcześniejsze spotkania - podsumował kapitan reprezentacji Polski.

Spotkanie FC Barcelona - Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na 12 marca. Wcześniej drużynę Roberta Lewandowskiego czekają dwa mecze w LaLiga. Pierwszy z nich z Athleticiem Bilbao zaplanowano na niedzielę 3 marca o 21:00, a drugi z Mallorcą na piątek 8 marca o 21:00.