Ogromna tragedia w Hiszpanii. Mecze ligowe odwołane

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w czwartek wieczorem w hiszpańskiej Walencji. Na ten moment są cztery ofiary śmiertelne, jednak kilka osób wciąż jest poszukiwanych. W Walencji trwa żałoba, co spowodowało, że w nadchodzący weekend nie odbędą się też mecze ligowe z udziałem lokalnych drużyn. Władze ligi hiszpańskiej odwołały spotkania.

Tragiczne sceny w Walencji - w czwartek doszło do tragicznego pożaru w jednym z bloków mieszkalnych, w którym znajduje się około 138 mieszkań. Ogień wybuchł na czwartym piętrze budynku około godziny 17.20 czasu lokalnego. Szybko się rozprzestrzenił - w ciągu godziny objął cały wieżowiec, którego elewacja została wykonana z łatwopalnego poliuretanu. Do akcji wysłano ponad 20 zastępów strażaków. Działania służb utrudniał silny wiatr oraz wysoka temperatura. Zginęły cztery osoby, kilka uznawanych jest za zaginione. 

Zobacz wideo Wychodzili z filmu "Kuba" i płakali. Prawdziwe życie. "Na tym nam zależało"

La Liga przełożyła mecze. Powodem pożary

Burmistrz miasta Maria Jose Catala ogłosiła już trzy dni żałoby w Walencji. "Nie ma słów, które opisałyby ogromny ból, jaki odczuwa teraz miasto. Wsparcie i najszczersze kondolencje dla rodzin i przyjaciół ofiar" - przekazała w mediach społecznościowych. W związku z żałobą tamtejsze kluby zwróciły się z prośbą do ligi hiszpańskiej o przełożenie meczów.

Władze ligi przychylnie rozpatrzyły prośbę Valencii oraz Levante i w nadchodzący weekend nie odbędą się mecze tych dwóch ekip. W sobotę miały odbyć się starcia Valencii z Granadą (o 14:00) w La Liga oraz Levante z FC Andorrą (21:00) na zapleczu. 

- To są bardzo trudne czasy. To dzień, w którym piłka nożna schodzi na dalszy plan, są w życiu rzeczy, które mają znacznie większą wartość. Musimy okazać solidarność z tą sytuacją i podziękować wszystkim osobom, które pomogły, aby nie była ona tak katastrofalna - powiedział na konferencji prasowej trener Valencii Ruben Baraja, cytowany przez hiszpańskie media.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.