W Hiszpanii żądają wyjaśnień. Chodzi o miliony za Lewandowskiego

W ostatnich dniach Robert Lewandowski ponownie znalazł się w centrum uwagi. Tym razem media nie mają zastrzeżeń co do jego formy, ale sporo czasu poświęcają jego zarobkom. Te są dość wysokie i niewykluczone, że Polak będzie inkasował więcej niż jedna z gwiazd, która lada chwila ma pojawić się w La Liga. Ten fakt oburzył jednego z dziennikarzy. - Kierownictwo Barcelony powinno się wytłumaczyć - podkreślał.

Wydaje się, że po sporym kryzysie nie ma już śladu i Robert Lewandowski wrócił na właściwe tory. Świadczą o tym m.in. statystyki z 2024 roku. Rozegrał 12 meczów, w których zdobył aż osiem bramek, najwięcej spośród wszystkich piłkarzy FC Barcelony. Polak ponownie jest chwalony przez media oraz kibiców. "Strzelił wspaniałego gola opartego na tym, co definiuje świetnego napastnika: kontroli i strzale" - pisali dziennikarze po meczu z Celtą Vigo, w którym 35-latek ustrzelił dublet. Teraz o piłkarzu znów mówi się sporo, ale nie chodzi o wyniki sportowe, a o wysokość zarobków.

Zobacz wideo Każdy piłkarz jest człowiekiem. „Ból brzucha towarzyszył mi przez całą karierę"

Dziennikarz grzmi ws. Roberta Lewandowskiego. Żąda wyjaśnień od Barcelony 

Kontrakt Lewandowskiego zakłada, że z każdym sezonem jego wynagrodzenie będzie wzrastać. Obecnie zarabia 26 mln euro, ale już za rok ma inkasować o sześć mln euro więcej. Ten fakt dość mocno zaskoczył Sigue Rodriqueza.

Kataloński dziennikarz odniósł się do pensji Polaka przy okazji pogłosek na temat wynagrodzenia, jakie Real Madryt rzekomo proponuje Kylianowi Mbappe. Mowa o kwotach rzędu 15-20 mln euro za sezon gry. To suma znacznie niższa od tej, na jaką w Barcelonie może liczyć Lewandowski. 

I to właśnie zdziwiło Rodrigueza. Dodatkowo zwrócił uwagę na dość sporą różnicę wieku między zawodnikami, która powinna teoretycznie przemawiać za odwrotnym podziałem pensji. Zażądał wręcz wyjaśnień od katalońskiego klubu w tej sprawie. - Lewandowski w wieku 36 lat będzie zarabiał więcej niż 26-letni Mbappe. Kierownictwo Barcelony powinno się z tego wytłumaczyć - grzmiał dziennikarz, cytowany przez "Sport".

Wspomnianych zawodników dzieli nie tylko duża różnica wieku, ale wydaje się, że też różnica jakości. Mbappe jest w tym sezonie znów nie do zatrzymania. W 31 meczach zdobył już 32 bramki i siedem asyst. Dla porównania Polak w 33 spotkaniach strzelił 17 goli, notując sześć ostatnich podań. Co więcej, te statystyki znacząco poprawił dopiero w 2024 roku. 

Media zaskoczone zarobkami Lewandowskiego. To one mogą stanąć na drodze do przyszłości Polaka w Barcelonie

Zarobki Lewandowskiego wzbudzają sporo zamieszania. Eksperci wskazują, że już niedługo mogą stać się argumentem do sprzedaży kapitana Biało-Czerwonych, tym bardziej że Barcelona wciąż walczy z kłopotami finansowymi.

- Problemem Roberta w Barcelonie są jego zarobki. Kontrakt jest tak skonstruowany, że z roku na rok wzrastają, a pamiętajmy, że Barcelona boryka się z finansowymi problemami. (...) W przypadku dobrej oferty myślę, że klub może się poważnie zastanowić nad jego sprzedażą, ale takowa musi się najpierw pojawić - mówił Bernat Soler w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Obecnie Polak skupia się na rywalizacji sportowej. Już w środę o 21:00 wystąpi przeciwko SSC Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.