Dramat Barcelony! Tak wygląda tabela La Liga [TABELA]

FC Barcelona przystępowała do niedzielnego spotkania z Granadą w roli ogromnego faworyta i z jasnym celem, aby odrobić trzy punkty w ligowej tabeli do Realu Madryt. Nie dość, że nie udało się tego dokonać, to niewiele brakowało, aby mistrzowie Hiszpanii polegli, ponieważ dwukrotnie musieli odrabiać straty. Ostatecznie zremisowali 3:3, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Jak wygląda zatem tabela La Liga po meczu FC Barcelona - Granada?

Przez ostatnie miesiące FC Barcelona straciła zdecydowanie zbyt dużo punktów w rozgrywkach La Liga. Sezon rozpoczęła do remisu z Getafe (0:0), a następnie remisowała również z Mallorcą (2:2), Granadą (2:2), Vallecano (1:1) oraz Valencią (1:1). Dodatkowo zaliczyła też trzy porażki: z Realem Madryt (1:2), Gironą (2:4) oraz Villarrealem (3:5). Po tej ostatniej trener Xavi zakomunikował, że po sezonie żegna się z zespołem.

Ogromna wpadka FC Barcelony. Zremisowała z przedostatnią w tabeli Granadą

Przed rozpoczęciem niedzielnego starcia piłkarze Xaviego tracili 11 punktów do liderującego Realu Madryt i sześć do drugiej Girony. Mieli za to dwa punkty przewagi nad czwartym Atletico, które sensacyjnie przegrało w niedzielę z Sevillą 0:1.

Bardzo szybko chcieli zatem objąć prowadzenie w meczu z Granadą. I udało się, ponieważ już w 14. minucie do bramki rywala trafił Lamine Yamal. I choć wydawało się, że pójdą za ciosem, to jednak uspokoili grę. Pod koniec pierwszej połowy doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał Robert Lewandowski, ale jego strzał z linii wybił jeden z obrońców. Rywale wyprowadzili wówczas błyskawiczny kontratak, po którym w 43. minucie Ricard Sanchez doprowadził do remisu.

Od samego początku drugiej odsłony FC Barcelona ruszyła do ofensywy, ale to w 60. minucie po błędzie Cubarsiego Granada objęła prowadzenie. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził za to Robert Lewandowski po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego. I choć wydawało się, że FC Barcelona ruszy wówczas na rywali, to od 66. minuty znów musiała gonić wynik. Finalnie po golu Lamine Yamala doprowadziła do remisu 3:3 i takim rezultatem zakończyło się to starcie.

Coraz większa strata do Realu Madryt. Tak wygląda tabela La Liga po wpadce FC Barcelony

Po niedzielnym remisie FC Barcelona wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga z dorobkiem 51 punktów. Udało się zatem odrobić tylko punkt do liderującego Realu Madryt i teraz jego przewaga wynosi 10 pkt. Drugie miejsce w tabeli utrzymuje Girona, która ma pięć pkt zaliczki nad mistrzami Hiszpanii. Na czwartej lokacie jest za to Atletico, mające 48 pkt.

• ...
  • 19. Granada - 24, bramki: 24:46, 13 pkt.

Najbliższe spotkanie FC Barcelony odbędzie się w sobotę 17 lutego, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo. Początek o godz. 18:30.