Lewandowski na dywaniku! Xavi już nic nie ukrywa. Nie musi

To były prawdziwe męczarnie. FC Barcelona długo nie mogła pokonać bramkarza Osasuny, ale w końcu, za sprawą Vitora Roque, się jej to udało. Trzy punkty zostały w Katalonii. To był kolejny słabszy mecz Roberta Lewandowskiego. Polak znalazł się w ogniu krytyki hiszpańskiej prasy, która znów widziała w nim jednego z najgorszych piłkarzy Barcelony. Głos ws. jego gry zabrał także szkoleniowiec zespołu Xavi Hernandez.

Gol zdobyty w 63. minucie przez rezerwowego Vitora Roque wystarczył, by Barcelona w zaległym meczu La Liga pokonała Osasunę. Dla Brazylijczyka to pamiętna chwila. Strzelił swojego pierwszego gola w nowym klubie. Od 10 grudnia bez gola w lidze pozostaje za to Robert Lewandowski.

Xavi zabrał głos ws. Lewandowskiego. Oto co powiedział

Gol kontrkandydata do gry w wyjściowym składzie to nie jedyny problem Lewandowskiego. Polak nie rozegrał dobrego meczu, czego wyraz dała hiszpańska prasa. Dziennikarze znów byli dla niego bardzo surowi.

- Kolejny raz nie był liderem ofensywy Barcelony. W pierwszej połowie został przyćmiony przez Fermina, a po przerwie przez Roque, który zdobył decydującą bramkę. Lewandowski też strzelił gola, ale ten słusznie nie został uznany, bo Polak był na spalonym - tak występ Roberta Lewandowskiego skomentowali dziennikarze katalońskiego "Sportu". - Lewandowski wciąż poszukuje swojej najwyższej formy. Pierwszy strzał oddał po dośrodkowaniu Guendogana. Nie pokazał się z dobrej strony" - wtórował dziennik "Marca".

Statystycy wyliczyli, że Polak pozostaje w lidze bez gola już od sześciu meczów. To jego najgorsza seria od... 2011 roku.

Po zakończonym spotkaniu głos ws. występu kapitana reprezentacji Polski zabrał szkoleniowiec Barcelony. Xavi nie był zadowolony z występu Lewandowskiego i wskazał, co według niego powinien poprawić

- Wiele rozmawialiśmy z Lewandowskim w tym tygodniu. Musi być w polu karnym, bo to jeden z najlepszych strzelców na świecie. Musi utrzymywać swoją pozycję. Nie uznali mu gola, więc teraz musi strzelić, żeby odzyskać pewność siebie. Będzie nadal ważny - powiedział Xavi dla DAZN. Wypowiedź szkoleniowca cytuje kataloński "Sport".

44-latek dodał jednocześnie, że Lewandowski to jeden z najlepszych napastników na świecie i jak wszyscy napastnicy potrzebuje bramek, które dodadzą mu pewności siebie.

Środowe spotkanie było dla Lewandowskiego 30. w tym sezonie. Póki co zdobył 13 goli i zanotował sześć asyst. Już w sobotę będzie miał okazję podreperować te statystyki. Barcelona na wyjeździe zagra z Deportivo Alaves. Początek meczu zaplanowano na 18:30. Dla Lewandowskiego był to 30. występ w sezonie. Strzelił w nich 13 goli, miał sześć asyst. Szansę na poprawę statystyk Lewandowski będzie miał w sobotę, kiedy Barcelona zagra na wyjeździe z Deportivo Alaves. Początek spotkania o 18:30.

Zwycięstwo z Osasuną nie zmieniło położenia mistrzów Hiszpanii w tabeli La Liga. Nadal zajmują 4. miejsce - za Gironą, Realem i Atletico. Do sensacyjnego lidera tracą osiem punktów.