Hiszpanie odpalili bombę. Lewandowski wśród wygranych

Xavi ogłosił, że odejdzie z Barcelony po zakończeniu sezonu, a według doniesień hiszpańskich mediów całą sytuację mocno przeżył Robert Lewandowski. Polak miał nawet uronić łzę na spotkaniu trenera z zespołem i namawiać go do pozostania w klubie. Zdaniem portalu goal.com napastnik nie powinien mieć jednak powodów do smutku. W odejściu Xaviego to właśnie on ma być prawdziwym "zwycięzcą".

Po porażce 3:5 z Villarrealem Xavi ogłosił, że 30 czerwca odejdzie z FC Barcelony. Szkoleniowiec zaskoczył władze klubu oraz piłkarzy, a dzień później spotkał się z zespołem w centrum treningowym. Hiszpańskie media donosiły, że podczas przemowy Hiszpana wzruszony był Robert Lewandowski, który spotkał się z trenerem również indywidualnie i namawiał go do pozostania. Zdaniem innych mediów Lewandowski może jednak wyjść dobrze na odejściu Xaviego. 

Zobacz wideo Marek Molak, czyli aktor, tancerz, freakfighter

Robert Lewandowski może być zadowolony z odejścia Xaviego? "Polakowi nie było łatwo"

Pomimo niezadowolenia i rozczarowania ze strony Lewandowskiego dziennikarze portalu goal.com są przekonani, że odejście Xaviego wyjdzie mu na dobre. Zastanawiając się nad odejściem Hiszpana, wskazali "zwycięzców" i "przegranych". Polak znalazł się w tej pierwszej grupie. 

"W ostatnich miesiącach napastnik wydawał się niezadowolony. Barcelona nie gra szczególnie ofensywnego futbolu, więc Polakowi nie było łatwo. Mówiąc wprost - przez to aktualny król strzelców nie zdobywa już goli" - czytamy. 

Posucha strzelecka kapitana reprezentacji Polski ma być spowodowana właśnie taktyką Xaviego. "Problemy Lewandowskiego zaczęły się w styczniu 2023 roku, kiedy Xavi zmienił taktykę z 4-3-3 na 4-4-2. Wzmocniło to środek pola, ale wygasiło zapał do ataku. Od tego czasu Polak ma problemy pod bramką i znajduje się na rozdrożu kariery. Jego kontrakt wygasa w 2026 roku, kiedy będzie miał 38 lat i będzie bliski emerytury" - dodają eksperci. 

Na czym polega więc "zwycięstwo" Lewandowskiego w obecnej sytuacji? "Całkiem możliwe, że kolejny trener Lewandowskiego będzie jego ostatnim. Polak potrzebuje silnej osobowości na ławce rezerwowych, która pomoże mu ukoronować karierę" - czytamy w uzasadnieniu. 

Wśród zawodników, którzy stracą na odejściu Xaviego wskazywany jest m.in. Gavi, którego Hiszpan wprowadził do składu i ufał mu nawet w słabszej formie. Z kolei największym przegranym całej sytuacji ma być Real Madryt, który w kolejnym sezonie może walczyć ze znów silną FC Barceloną. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.