Znamy skład Barcelony na ćwierćfinał Pucharu Króla. Wiadomo, co z Lewandowskim

FC Barcelona opublikowała jedenastkę, która rozpocznie ćwierćfinałowy mecz z Athletikiem w Pucharze Króla. Robert Lewandowski w ostatnim czasie trafiał do siatki, ale przeciwko Realowi Betis zaliczył bezbarwny występ i można było się zastanawiać, na kogo w ataku postawi Xavi Hernandez. Teraz jednak jest już wszystko jasne. Początek meczu o 21:30. Relacja tekstowa na Sport.pl.

Po zmaganiach ligowych FC Barcelonę czeka rywalizacja w Pucharze Króla. Zespół Xaviego Hernandeza po ważnej wygranej 4:2 z Realem Betis będzie chciał dołączyć do Realu Sociedad, który jest już w półfinale pucharowych rozgrywek. Baskowie we wtorkowym meczu wygrali w ćwierćfinale z Celtą Vigo 2:1.

Rywalem FC Barcelony w ćwierćfinale będzie inny klub z Kraju Basków - Athletic, który podejmie Katalończyków przed własną publicznością na Estadio San Mames. To o tyle utrudnienie dla Barcelony, że w ćwierćfinale rozgrywany jest tylko jeden mecz. Jeśli po 90 minutach będzie remis, to następnie będzie dogrywka i w razie potrzeby seria rzutów karnych.

Ostatnich pięć spotkań między oboma zespołami na Sam Mames to trzy wygrane Barcelony, remis i wygrana Athletiku.

Robert Lewandowski od pierwszej minuty w ćwierćfinale Pucharu Króla. Oto skład FC Barcelony

Chociaż Robert Lewandowski zagrał słabo w ostatnim meczu z Realem Betis, to utrzymał miejsce w podstawowym składzie FC Barcelony na mecz z Athletikiem. Xavi Hernandez dalej wierzy w polskiego napastnika, którego wspierać będą, znajdujący się w świetnej formie Ferran Torres, oraz Lamine Yamal.

Środek pomocy jest bez zmian względem ostatniego meczu i Xavi postawił na Pedriego, Frenkiego de Jonga oraz Ilkaya Guendogana. Podobnie w obronie, gdzie wystąpią Ronald Araujo, Andreas Christensen, Jules Kounde oraz Alejandro Balde.

Skład FC Barcelony na mecz z Athletikiem:

• Inaki Pena - Jules Kounde, Andreas Christensen, Ronald Araujo, Alejadro Balde - Pedri, Frenkie de Jong, Ilkay Guendogan - Lamine Yamal, Robert Lewandowski, Ferran Torres

Skład Athletiku na mecz z FC Barceloną:

• Julen Agirrezabala - Inigo Lekue, Daniel Vivian, Aitor Paredes, Yuri Berchiche - Benat Prados, Mikel Vesga - Adu Ares, Ohian Sancet, Nico Williams - Gorka Guruzeta

Początek spotkania Athletic - FC Barcelona o 21:30. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Transmisję telewizyjną przeprowadzi TVP Sport. Będzie można ją także oglądać w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej stacji.