Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Ligi po przełamaniu Lewandowskiego

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i zdobył bramkę w starciu 16. kolejki La Ligi przeciwko Gironie. Trafienie to nic nie dało jednak jego drużynie, która przegrała 2:4. Łącznie Polak ma już na koncie osiem goli i dzięki temu zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Goni w tym zestawieniu liderującego Bellinghama, ale musi uważać także na piłkarzy, którzy znajdują się tuż za jego plecami.

W niedzielę o 21:00 FC Barcelona podejmowała przed własną publicznością Gironę. W ekipie Xaviego od pierwszych minut wystąpił Robert Lewandowski. I wreszcie się przełamał. Polak strzelił gola w 19. minucie. Było to jego pierwsze trafienie w La Lidze od trzech spotkań.

Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Ligi

Obecnie napastnik ma już na koncie osiem bramek w La Lidze. Daje mu to czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców łącznie z kilkoma innymi piłkarzami takimi jak między innymi Artem Dovbyk lub Inaki Williams. O jednego gola więcej mają Borja Mayoral oraz Antoine Griezmann.

Lewandowski nie zdołał zbliżyć się do liderującego Jude'a Bellinghama, który w trwającej kolejce również zdobył bramkę. Łącznie ma ich już na koncie 12. Polak nie ma dużej przewagi nad goniącymi go zawodnikami. Znajdujący się tuż za jego plecami Hugo Duro, Gorka Guruzeta i Mikel Oyarzabal strzelili po siedem goli w bieżącym sezonie.

Klasyfikacja strzelców La Ligi po 16 kolejkach

• 1. Jude Bellingham - 12
  • 2. Antoine Griezmann, Borja Mayoral - 9
  • 4. Artem Dovbyk, Inaki Williams, Robert Lewandowski, Gerard Moreno, Ante Budimir, Alvaro Morata - 8
  • 10. Hugo Duro, Mikel Oyarzabal, Gorka Guruzeta - 7

Trafienie Lewandowskiego nie zagwarantowało jednak FC Barcelonie punktów. Zespół z Katalonii przegrał z Gironą 2:4. Tym samym skomplikował sobie sytuację w tabeli. Po 16 kolejkach ma na koncie 34 punkty, o siedem mniej niż liderująca Girona. Lewandowski kolejną szansę na zdobycie bramki i gonienie Bellinghama w klasyfikacji strzelców będzie miał w sobotę o godzinie 21:00. Tego dnia FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Valencią.