Kopciuszek rządzi w Hiszpanii. Barcelona traci dystans do lidera [TABELA]

FC Barcelona nie ma się z czego cieszyć, gdy spojrzy na tabelę La Liga po ostatniej 16. kolejce. Jej strata do lidera wzrosła do siedmiu punktów, co może odbić się na walce o obronę tytułu mistrzowskiego. Na nic zdało się nawet trafienie Roberta Lewandowskiego. Girona wciąż zachwyca w lidze hiszpańskiej i to ona góruje w tabeli.

Nawet przełamanie Roberta Lewandowskiego nie dało zwycięstwa FC Barcelonie w hicie kolejki La Liga. Zespół Xaviego zmierzył się z rewelacją ligi - Gironą. Absolutna rewelacja tego sezonu La Liga wypracowała prowadzenie już w pierwszej połowie. Pierwszego gola strzeliła w 12. minucie, drugiego w 40. minucie, a triumf przypieczętowała trafieniem w 80. minucie. Barcelona strzeliła na 3:2 w 90. minucie, ale na nic zdały się próby, bo jeszcze kilka minut później straciła czwartego gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Girony. To druga porażka Barcelony w tym sezonie.

Real Madryt zagrał dla Barcelony, ale szansy nie wykorzystała. Girona wciąż na szczycie

Już wcześniej było wiadomo, że zarówno Gironie jak i Barcelonie będzie zależało na zdobyciu kompletu punktów w bezpośrednim starciu. A to za sprawą wpadki Realu Madryt, który stracił punkty w 16. kolejce La Liga. Taki wynik to spora niespodzianka. Drużyna Carlo Ancelottiego prowadziła 1:0 po golu Jude'a Bellinghama tylko 13 minut. Real Betis zdołał wyrównać i utrzymać remis (1:1) do ostatniego gwizdka.

Punkt ten sprawił, że Real miał już tylko jeden punkt przewagi nad drugą Gironą. Wygrana z Barceloną sprawiła więc, że to niespodziewany bohater tego sezonu wrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Jest to dużo gorszy scenariusz dla Barcelony, bo po tej porażce i jednoczesnym zwycięstwie Atletico Madryt 2:1 z Almerią, spadła na 4. miejsce. Oba zespoły tracą lidera traci aż siedem punktów.

Warto pamiętać, że Atletico ma jedno zaległe spotkanie. Oznacza to, że może jeszcze wywalczyć przewagę. Za Barceloną z 29 pkt na koncie znajduje się Real Sociedad. Najlepszą szóstkę La Liga zamyka Athletic Bilbao. Spotkanie tego zespołu rozpoczęło się w niedzielę 10 grudnia, ale zostało przerwane w 18. minucie z powodu śmierci jednego z kibiców, który przebywał w czasie meczu na trybunach. Athletic w momencie zawieszenia prowadził z Granadą 1:0.