Tyle kosztował kolega Lewandowskiego. Barcelona zrobiła interes dekady

FC Barcelona przez lata słynęła ze szkolenia i rozwoju niezwykle zdolnej młodzieży, ale nie każda gwiazda młodego pokolenia wychowała się na Camp Nou. Taki przypadek dotyczy m.in. Pedriego, którego Katalończycy kupili w 2019 roku z Las Palmas. Po latach prezes klubu z Wysp Kanaryjskich zdradził, ile Barcelona zapłaciła za jednego z najlepszych pomocników na świecie. Trzeba przyznać, że zrobiła kapitalny interes.

Pedri ma zaledwie 21 lat, a już jest gwiazdą FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. W 2021 roku wygrał nawet nagrodę Golden Boy dla najlepszego piłkarza na świecie do lat 21, a w Katalonii wygrywał już rozgrywki LaLiga, Puchar Hiszpanii oraz Superpuchar Hiszpanii. Pomocnik nie jest jednak wychowankiem klubu z Camp Nou, do którego trafił w 2019 roku. Teraz poznaliśmy kwotę transferu Hiszpana. 

Zobacz wideo Maciej Kot przed zawodami Pucharu Świata w Klingenthal: Mam miłe wspomnienia z tą skocznią

Tyle Barcelona zapłaciła za Pedriego. Partner Lewandowskiego w promocyjnej cenie

Do transferu Pedriego z Las Palmas do Barcelony doszło we wrześniu 2019 roku. Pomocnik pozostał jednak na kolejny rok na Wyspach Kanaryjskich i do Katalonii przeniósł się od sezonu 2020/21. Niemal od razu wyrósł na jednego z najlepszych zawodników całej ligi i nadzieję hiszpańskiego futbolu. 

21-latek uchodzi za gwiazdę piłki na całym świecie, a Barcelona zrobiła świetny interes, sprowadzając go w swoje szeregi. Zwłaszcza że kwota transferu wcale nie była wygórowana, co po czterech latach zdradził prezes Las Palmas Miguel Angel Ramirez. 

- Ostatecznie za transfer Pedriego do Barcelony otrzymaliśmy kwotę w wysokości 20-25 milionów euro - stwierdził szef ekipy z Wysp Kanaryjskich w rozmowie z "Mundo Deportivo". 

Obecnie portal Transfermarkt.de wycenia Hiszpana na 100 milionów euro, a w swoim składzie chciałby go niemal każdy klub na świecie. W Barcelonie rozegrał już 117 meczów, w których zdobył 17 goli i zanotował dziewięć asyst, co pokazuje jego wagę dla całej drużyny. W zestawieniu z liczbami i trofeami zawodnika kwota za transfer sprzed czterech lat wydaje się wręcz promocyjna. 

Miguel Angel Ramirez w dalszej części rozmowy przyznał również, że transakcja z Pedrim w roli głównej polepszyła relację między oba klubami. Las Palmas znacznie chętniej korzysta m.in. z wypożyczeń z  Barcelony, czego przykładem jest wypożyczony z Katalonii na rok Meksykanin Julian Araujo. - Mamy wspaniałe relacje i to dla nas bardzo korzystne - przyznał. 

FC Barcelona z Pedrim w składzie już w niedzielę 10 grudnia rozegra niezwykle ważny mecz ligowy z Gironą. Drużyna Xaviego zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLiga, a rywale są o lokatę wyżej z przewagą czterech punktów. Starcie zaplanowano na 21:00. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA