Lewandowski kontra młode pokolenie Barcelony. "Muszą znać swoją rolę"

Robert Lewandowski w FC Barcelonie miał być mentorem dla młodszych zawodników. Dlatego tak wielkim echem odbiła się sytuacja sprzed miesiąca, gdy nie przybił piątki 16-letniemu Lamine'owi Yamalowi. Napastnik później wyjaśnił całą sytuację, a teraz w rozmowie z "Club del Deportista" opowiedział o tym, jak należy podchodzić do młodych zawodników. - Trzeba znaleźć równowagę między chronieniem ich a wystawianiem do gry - ocenił.

Robert Lewandowski udzielił najnowszego wywiadu magazynowi "Club del Deportista", w którym przekazał odważną zapowiedź, że obecnie ani myśli kończyć z graniem w piłkę nożną. - Nie myślę o tym, co już wygrałem ani czego dokonałem. Wciąż mam w sobie pasję. Fizycznie czuję się bardzo dobrze i mimo 35 lat nie myślę o zakończeniu kariery. Myślę, że mogę jeszcze pograć w piłkę trzy lub cztery lata - stwierdził. 

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

W ostatnim czasie polski napastnik jest w rozczarowującej formie, co tylko podsyca obecne od dłuższego czasu plotki o jego możliwym odejściu z FC Barcelony latem przyszłego roku. Jeszcze wcześniej Lewandowski znalazł się w ogniu krytyki po akcji z Laminem Yamalem, któremu to nie przybił piątki podczas meczu z Deportivo Alaves.

Robert Lewandowski o młodszych zawodnikach. "Trzeba znaleźć równowagę"

Było to o tyle zastanawiające, że dotychczas Lewandowski był chwalony za współpracę z najmłodszymi zawodnikami FC Barcelony, a w szczególności Gavim. Ostatecznie Lewandowski w ten sposób wyjaśnił tę sytuację.

- Szczerze mówiąc, za bardzo nie ma czego komentować, bo to był totalny przypadek. Jeśli chodzi o moje relacje z Laminem, to wielokrotnie, nawet w tym meczu z nim rozmawiałem, pomagałem, udzielałem wskazówek - podkreślał.

W rozmowie z "Club del Deportista" 35-latek został zapytany o swoje relacje z najmłodszymi zawodnikami FC Barcelony.

- Wszyscy z nich mają niesamowity talent i czują się częścią klubu i zespołu. Trzeba jednak znaleźć równowagę między chronieniem ich a wystawianiem do gry. Grają w Barcelonie, co nie jest łatwe dla każdego - mówił Lewandowski. 

- Wszyscy ci młodzi zawodnicy trafiają do pierwszego składu i znajdują się pod dużą presją ze strony klubu, kibiców, ludzi z zewnątrz... Trzeba ich chronić, ale oni też muszą znać swoją rolę - dodał. Wyróżnił również rolę trenera, który musi odpowiednio podejść do młodych zawodników, nie dając im zbyt wiele swobody, ale także nie naciskając zbyt mocno.

FC Barcelona po 15 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w La Lidze. Ma 34 punkty, cztery mniej od Realu Madryt i rewelacji rozgrywek - Girony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA