A jednak! Oto nowy kolega Lewandowskiego. Właśnie pożegnał się ze starym klubem

- Moim marzeniem zawsze była gra w Europie i możliwość zrobienia tego w tak wielkim klubie jak FC Barcelona, gdzie wielu Brazylijczyków odniosło sukces. Oglądam jej wszystkie mecze - powiedział 18-letni Vitor Roque po swoim ostatnim występie w brazylijskim klubie. Teraz ten wielki talent przenosi się do FC Barcelony, gdzie będzie rywalizował o miejsce w ataku z Robertem Lewandowskim.

Kibice FC Barcelony czekają na ten moment. Chcą by, Robert Lewandowski miał wartościowego zmiennika na środku ataku. Teraz za niego gra najczęściej nominalny skrzydłowy - Ferran Torres. Być może, jak reprezentant Polski będzie czuł konkurencję, to wtedy jego fatalna w ostatnich dniach dyspozycja, będzie lepsza. Lewandowski w ostatnich dziesięciu meczach dla FC Barcelony zdobył zaledwie dwa gole!

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Owacja, a potem piękne słowa. Nowy kolega Lewandowskiego pożegnał się z klubem

Nowym napastnikiem FC Barcelony będzie młody Brazylijczyk - Vitor Roque. Ma dołączyć do mistrzów Hiszpanii już w styczniu 2024 roku, o czym od kilku tygodni pisały hiszpańskie media. W sobotę 2 grudnia te doniesienia potwierdziło też Athletico Paranaense, a więc drużyna, w barwach której obecnie występuje Brazylijczyk.

Vitor Roque minionej nocy po raz ostatni zagrał w drużynie Athletico Paranaense. Jego zespół wygrał u siebie 3:0 z Santosem. 18-letni piłkarz grał 84 minuty. Gdy schodził z boiska, dostał owację na stojąco od kibiców.

- Jestem bardzo szczęśliwy ze wszystkiego, co dzieje się w moim życiu. Moim marzeniem zawsze była gra w Europie i możliwość zrobienia tego w tak wielkim klubie jak Barcelona, gdzie wielu Brazylijczyków odniosło sukces. Oglądam jej wszystkie mecze. Staram się pracować nad głową tak dobrze, jak to możliwe, abym mógł przybyć do Barcelony z dużą pokorą. To, co muszę teraz zrobić, to nadal pracować z pokorą, to jest klucz do sukcesu. Jeśli to zrobię, jestem pewien, że wszystko dobrze się ułoży w Barcelonie - przyznał młody napastnik.

Zdradził swoją filozofię na następne lata.

- Moja filozofia to praca, praca i praca... i zawsze chcieć więcej, to właśnie obiłem tutaj w Brazylii i to właśnie zamierzam kontynuować w Barcelonie - dodał Brazylijczyk.

W Athletico Paranaense zagrał w sumie 81 spotkań, zdobył 28 goli i miał 11 asyst.

FC Barcelona po piętnastu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w La Lidze. Ma 34 punkty, cztery mniej od prowadzącego Realu Madryt i rewelacyjnie spisującej się w tym sezonie - Girony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA