A jednak to nie były plotki! Lewandowski ma problem. Hitowy transfer potwierdzony

Robert Lewandowski wciąż nie może wrócić do optymalnej formy, co skłoniło działaczy FC Barcelony do podjęcia stanowczego kroku. Zadecydowali o szybszym sprowadzeniu konkurenta dla Polaka, o czym w rozmowie z mediami poinformował Deco. - Vitor Roque będzie kolejnym zawodnikiem, któremu damy okazję do gry i pomocy zespołowi - podkreślił działacz. Rozwiał też wszelkie wątpliwości na temat hierarchii napastników po przyjściu Brazylijczyka.

Robert Lewandowski nie prezentuje najlepszej formy. W ostatnich siedmiu spotkaniach FC Barcelony zdobył zaledwie dwie bramki. Taki wynik przekłada się też na dyspozycję drużyny. Choć Katalończycy odnoszą zwycięstwa, to są one najczęściej wymęczone. W ekipie brakuje aktualnie bramkostrzelnego piłkarza, na co zareagowały już władze klubu. Okazuje się, że wcześniej sprowadzą konkurenta dla polskiego napastnika.

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

Deco nie pozostawił wątpliwości. Barcelona sprowadzi Vitor Roque już tej zimy. Co z Lewandowskim?

Mowa o Vitorze Roque. Ten ma dołączyć do Barcelony już w styczniu 2024 roku, o czym od kilku tygodni pisały hiszpańskie media. W sobotę 2 grudnia te doniesienia potwierdziło też Athletico Paranaense, a więc drużyna, w barwach której obecnie występuje Brazylijczyk. 

"Do zobaczenia wkrótce. Ostatni akt. Mecz z Santosem będzie ostatnim spotkaniem Vitora Roque na Ligga Arena przed jego wyjazdem do Europy" - czytamy w oświadczeniu. W niedzielny wieczór otrzymaliśmy również potwierdzenie z samego sztabu Barcelony.

- W porozumieniu z trenerem zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie przyspieszyć transfer Vitora Roque. To zawodnik, który znakomicie porusza się między liniami i potrafi zdobywać gole. Będzie kolejnym zawodnikiem, któremu damy okazję do gry i pomocy zespołowi - zdradził Deco w rozmowie z Movistar LaLiga.

To może być zła wiadomość dla Lewandowskiego. Przybycie młodego, bramkostrzelnego zawodnika może w przyszłości pozbawić 35-latka miejsca w wyjściowym składzie, co niepokoi polskich kibiców. Uspokoić postanowił ich nieco Deco.

- Na pozycji Roque gra obecnie Lewandowski i trzeba to uszanować. Uważamy jednak, że najlepsze, co może się przytrafić Brazylijczykowi, to właśnie mieć przed sobą Lewandowskiego, by czerpać jak najwięcej z jego doświadczenia - dodał. 

Vitor Roque przyjedzie do Europy już pod koniec 2023 roku

Jak donoszą dziennikarze "Mundo Deportivo" Roque powinien pojawić się w Barcelonie już 27 grudnia, by dzień później wziąć udział w pierwszym treningu. Wydaje się, że Brazylijczyk trafi do stolicy Katalonii na zasadzie wypożyczenia. Z kolei formalnie zawodnikiem stanie się dopiero latem 2024 roku. Dzięki temu Athletico Paranaense zainkasuje za niego 40 mln euro.

Barcelona przechodzi ostatnio trudne chwile i transfer Roque może okazać się "strzałem w dziesiątkę". Jak na razie drużyna Xaviego Hernandeza zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga z dorobkiem 34 punktów. Przed nią jest Girona oraz lider, Real Madryt - oba zespoły uzbierały 38 punktów. W kolejnym meczu, zaplanowanym na niedzielę 10 grudnia, Barcelona zmierzy się właśnie z wiceliderem tabeli. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA