27 grudnia zmieni się sytuacja Lewandowskiego. Dojdą nowe obowiązki

Robert Lewandowski nie jest ostatnio w dobrej dyspozycji i z tego powodu FC Barcelona przyspiesza transfer Vitora Roque. "Mundo Deportivo" podało już także konkretną datę przyjazdu utalentowanego Brazylijczyka do Katalonii. Hiszpańscy dziennikarze zwrócili przy tym uwagę na polskiego napastnika i wyjaśnili, jaką rolę będzie teraz odgrywał.

Robert Lewandowski w ostatnim czasie jest w bardzo słabej dyspozycji. W minionych sześciu meczach FC Barcelony strzelił tylko dwa gole. W związku z tym w mediach pojawiły się informacje, że klub zamierza przyspieszyć transfer 18-letniego Vitora Roque. Początkowo Brazylijczyk miał przenieść się do Katalonii latem, ale prawdopodobnie trafi tam już zimą.

Zobacz wideo Robert Lewandowski w ogniu krytyki. "Nie zgodzę się"

Znamy datę przyjazdu Vitora Roque do Barcelony. Co to oznacza dla Lewandowskiego? 

Niedawno FC Barcelona dostała zgodę na zarejestrowanie piłkarza w miejsce kontuzjowanego Gaviego i nic nie stoi już na przeszkodzie tego transferu. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazało "Mundo Deportivo". Hiszpanie podali, że Vitor Roque ma wylądować w Barcelonie już 27 grudnia i dzień później zacznie treningi w nowym zespole. Brazylijczyk początkowo ma zostać wypożyczony na sześć miesięcy, a następnie podpisze siedmioletni kontrakt. 

Dziennikarze wspomnieli również o Robercie Lewandowskim. Ich zdaniem FC Barcelona ma szczęście, że młody napastnik będzie mógł się rozwijać pod okiem światowej klasy piłkarza. "Wspólne treningi i mecze z Lewandowskim pozwolą Roque uczyć się od byłego zawodnika Bayernu i stawić czoła pierwszym miesiącom gry w Barcelonie pod mniejszą presją" - czytamy w tekście. 

Na temat transferu Roque wypowiedział się także Xavi. - Mam nadzieję, że Vitor Roque dołączy do nas w styczniowym okienku. Byłoby to kluczowe dla zespołu, mógłby nam bardzo pomóc. Zobaczymy, jak wszystko pójdzie, jest jeszcze wcześnie, ale z pewnością chcę Vitora tutaj w Barcelonie tak szybko, jak to możliwe - powiedział. 

Vitor Roque jest w bieżącym sezonie w bardzo dobrej formie. Do tej pory rozegrał w barwach Athletico Paranaense 44 mecze, w których strzelił 21 goli i zaliczył osiem asyst. Ma za sobą już także debiut w seniorskiej reprezentacji Brazylii. Miało to miejsce w marcu w spotkaniu towarzyskim z Marokiem (1:2). 

Po 14. kolejkach FC Barcelona zajmuje czwarte miejsce w tabeli La Liga z dorobkiem 31 punktów. Kolejny mecz rozegra w niedzielę. Tego dnia o godzinie 21:00 zmierzy się z Atletico Madryt. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA