Oficjalnie. FC Barcelona pokazała nowy herb. 125 lat historii [WIDEO]

FC Barcelona została założona 29 listopada 1899 roku. Dokładnie w środę obchodzi zatem 124. urodziny. Władze klubu nie zamierzały przepuścić okazji do świętowania, organizując huczną imprezę. Nie dość, że przedstawiono udoskonalony hymn, to zaprezentowano również... nowe logo. - To najważniejszy projekt instytucjonalny klubu - powiedział prezydent Joan Laporta, cytowany przez "Sport".

FC Barcelona nie może zaliczyć ostatnich tygodni do zbyt udanych. Pod koniec października boleśnie przegrała z Realem Madryt (1:2), tym samym kończąc serię 13 meczów bez porażki. Mało tego, kilka dni później piłkarze Xaviego polegli w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (0:1). Nie pomogły nawet zwycięstwa z Deportivo Alaves (2:1) oraz FC Porto (2:1), ponieważ styl gry zespołu pozostawił wiele do życzenia.

Zobacz wideo Prezes Jastrzębskiego Węgla skomentował decyzję o zmniejszeniu PlusLigi: Rozumiem, że zespoły z dołu tabeli mają z tym problem

FC Barcelona zaprezentowała herb na 125-lecie. "To najważniejszy projekt"

FC Barcelona została założona 29 listopada 1899 roku przez Joana Gampera. Dokładnie w środę obchodzi zatem 124. urodziny. Władze klubu nie przepuściły okazji do świętowania i zorganizowały specjalną uroczystość, podczas której przestawiono zmodyfikowany hymn oraz logo na 125-lecie klubu.

Prezydent Joan Laporta oraz jego współpracownicy zdmuchnęli symboliczne świeczki, a następnie uczcili pamięć klubowych legend.

- FC Barcelona przeżywa czas odnowy. To najważniejszy projekt instytucjonalny klubu - rozpoczął - To czas wielkich wyzwań, ważnych zmian typowych dla nowej ery, które wprowadzą nas w etap ekscytujących wyzwań. Proszę kibiców, aby przeżyli te chwile z maksymalnym zaangażowaniem i maksymalna intensywność, ponieważ będą to wydarzenia, które zostaną zapamiętane przez najbliższe dziesięciolecia - przekazał Laporta, cytowany przez "Sport".

- Ta rocznica nie będzie służyła tylko temu, żeby spojrzeć wstecz na historię tego klubu, ale to też świetna szansa na spojrzenie w przyszłość, aby wyjaśnić i wzmocnić poczucie bycia 'więcej niż klubem' - powiedział Laporta, po czym dodał, że obchody 125-lecia odbędą się już na pewno na Camp Nou. - Będzie to zwieńczenie jednego z marzeń fanów FC Barcelony - podsumował.

FC Barcelona rozegra najbliższe spotkanie w niedzielę 3 grudnia, kiedy zmierzy się na własnym stadionie z Atletico Madryt. Po 14 kolejkach LaLiga zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów, tracąc cztery punkty do liderującego Realu Madryt.

Więcej o:
Copyright © Agora SA