Media: Barcelona znalazła następcę Xaviego. To jego cenią najbardziej

Xavi niedawno świętował dwa lata pracy w FC Barcelonie, ale po lekkim kryzysie wynikowym media spekulowały o zwolnieniu go. Władze klubu zapewniały, że trener cieszy się ich uznaniem, ale plotki nie milką. Teraz profil Barcacentre donosi, że Katalończycy wytypowali już następcę hiszpańskiego szkoleniowca. Ma być to jego rodak, który prowadzi jeden z klubów LaLiga. Ostatnio przegrał z Barceloną.

6 listopada minęły dwa lata odkąd Xavi jest trenerem Barcelony. Zbiegło się to z kiepskim okresem, kiedy jego zespół przegrał 1:2 z Realem Madryt i 0:1 z Szachtarem Donieck. Hiszpańskie media niemal od razu rozpoczęły spekulacje o ewentualnym zwolnieniu Hiszpana, na co reagowały władze klubu. Prezydent Joan Laporta zapewniał, że szkoleniowiec cieszy się jego pełnym uznaniem i nie ma możliwości na zmianę. Nie oznacza to jednak, że Barcelona nie poszukuje następcy 43-latka. 

Zobacz wideo Adam Małysz szczerze o zakończeniu kariery: Zastanawiałem się, co to będzie

Barcelona wytypowała następcę Xaviego. To inny trener z LaLiga

Kontrakt Xaviego z klubem z Katalonii wygaśnie po sezonie 2024/25. Na razie władze Barcelony mają być przekonane, że to będzie odpowiedni termin na rozstanie z trenerem i rozpoczęcie nowego etapu. Dlatego też powoli rozpoczynają poszukiwania następcy. 

Profil Barcacentre w serwisie X (dawniej Twitter) donosi, że Barcelonie imponuje trener Imanol Alguacil, który do 2018 roku prowadzi Real Sociedad. Szkoleniowiec w obecnym sezonie gra w Lidze Mistrzów, do której dostał się po zajęciu czwartego miejsca w LaLiga. Teraz jego zespół zajmuje szóstą lokatę i niedawno przegrał z drużyną Xaviego 0:1. 

Co ważne dla Barcelony, kontrakt Alguacila wygaśnie dokładnie 30 czerwca 2025 roku - dokładnie wtedy, kiedy kończy się umowa Xaviego. Jeśli obaj będą trenerami swoich zespołów do tego czasu, to ewentualna zmiana w Barcelonie mogłaby odbyć się naturalnie i bez pośpiesznego poszukiwania trenera. 

Na razie jednak obaj panowie pozostają na stanowiskach. W obecnej kolejce LaLiga Barcelona Xaviego zremisowała 1:1 z Rayo Vallecano, a Real Sociedad Imanola Alguacila zmierzy się u siebie z Sevillą. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 26 listopada o godzinie 16:15. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA