Media grzmią ws. Lewandowskiego. "W Barcelonie potępiają jego zachowanie"

Nie milkną echa zachowania Roberta Lewandowskiego w niedzielnym meczu z Deportivo Alaves (2:1). Polak był niezadowolony z jednej decyzji klubowego kolegi Lamine Yamala, przez co nie przybił mu piątki i miał popaść w konflikt z tym graczem. W Hiszpanii zawrzało, a zachowanie napastnika jest komentowana przez ekspertów i dziennikarzy. Potępiają je nawet ludzie z bliskiego otoczenia Barcelony.

Robert Lewandowski w niedzielę przełamał strzelecką niemoc i zdobywając dwie bramki przeciwko Deportivo Alaves zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Były to pierwsze trafienia naszego napastnika po powrocie po kontuzji. Czekał na trafienie dokładnie 50 dni.

Zobacz wideo Wielki talent opuścił Legię Warszawa. Były trener ujawnia kulisy

Robert Lewandowski nie podał ręki Lamine Yamalowi. W Barcelonie wrze

Niestety w spotkaniu doszło do dość kontrowersyjnej sytuacji z udziałem naszego zawodnika. W 71. minucie po indywidualnej akcji Lamine Yamala Polak dał wyraz swojego niezadowolenia wobec decyzji zawodnika. Akcja zakończyła się niepowodzeniem, a Lewandowski był zły na młodszego kolegę. Nie podał mu nawet dłoni.

W Hiszpanii po tej sytuacji zawrzało. Zdaniem dziennika "AS" - "środowisko Barcelony potępia zachowanie Lewandowskiego za "brzydki" gest". "Niedopuszczalny gest" - tak całą sytuację ocenił były piłkarz Barcelony Gerard Lopez w rozmowie z Movistar Plus. Podobnego zdania był Gerard Autet z Esport 3. "Nieproporcjonalna, zła reakcja" - przyznał.

W podobnym tonie wypowiedzieli się także komentatorzy telewizyjni. "Akcja nie na miejscu" - ocenił Lluis Flaquer, a Joan Maria Pou dodał: "Ten człowiek nie jest godny bycia dobrym przywódcą". Do zachowania Polaka stanowczo odnieśli się także dziennikarze tamtejszych największych mediów - "Sportu" czy "Mundo Deportivo".

Po 13 kolejkach LaLiga FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Liderem jest Girona (34 pkt), która wyprzedza Real Madryt (32 pkt). Najbliższe spotkanie piłkarze Xaviego zagrają w sobotę 25 listopada, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Vallecano.

Więcej o:
Copyright © Agora SA