Nowe informacje ws. Lewandowskiego. Wiadomo co z El Clasico

Robert Lewandowski mierzy się z kontuzją od meczu z FC Porto w Lidze Mistrzów. Napastnik ominął przez nią zgrupowanie reprezentacji Polski, a wciąż nie ma pewności, czy zdąży wykurować się na mecz FC Barcelony z Realem Madryt. Hiszpańskie media regularnie analizowały sytuację Polaka, a ostatnio odniósł się do niej Xavi. Teraz nowe informacje w tym temacie dostarczył dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

Im więcej czasu mija od feralnego meczu z FC Porto, tym lepsze są informacje dotyczące zdrowia kapitana reprezentacji Polski. Występ w El Clasico początkowo miał być prawie na pewno wykluczony. Następnie trwała walka o jak najszybszy powrót Lewandowskiego do gry, a teraz hiszpańscy dziennikarze przyznają, że jest możliwe, że wkrótce pojawi się na boisku. Jest jednak pewne, że nie stanie się to w meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Zobacz wideo Euro 2024 bez Polski? PZPN reaguje. "To jest najgorsze"

Dobre wieści dla Lewandowskiego. "Wszystko idzie w dobrym kierunku"

Dużo optymizmu w serca kibiców Barcelony wlał Xavi. Szkoleniowiec przyznał, że Lewandowski znajduje się w gronie piłkarzy, których występ z Realem Madryt jest możliwy, choć nie chciał dać jasnej deklaracji. Hiszpan uważa, że zawodnicy, którzy nie będą gotowi do gry, na pewno nie pojawią się na boisku, żeby nie ryzykować gorszego urazu.

Jak wyglądają szanse Roberta Lewandowskiego na to, żeby wystąpić w El Clasico? Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl uważa, że jest coraz lepiej i już niedługo wszystko się wyjaśni.

"Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie ma żadnych komplikacji, ale cały czas trwa proces rehabilitacji. Do soboty pozostało bardzo mało czasu. Według naszych informacji, jeśli Lewandowski będzie mógł wystąpić z Realem, to raczej rozpocznie mecz na ławce rezerwowych" - napisał dziennikarz.

Kluczowa decyzja zapadnie po badaniach niedługo przed meczem. Te odbędą się najprawdopodobniej w piątek 27 października.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz FC Barcelony z Realem Madryt odbędzie się już w sobotę 28 października o godzinie 16:15. Obecnie piłkarze ze stolicy Hiszpanii są liderami La Liga z 25. punktami. Podopieczni Xaviego tracą do rywali zaledwie jeden punkt. Zapraszamy do śledzenia tego spotkania na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.