• Link został skopiowany

Kibice FC Barcelony grzmią po decyzji LaLiga. Nawiązali do Lewandowskiego

Komitet Rozgrywek La Liga podjął we wtorek decyzję odnośnie do brutalnego faulu, którego obrońca Realu Madryt Nacho dopuścił się w starciu z Gironą. I choć spodziewano się, że może zostać zawieszony na dłużej, to otrzymał jedynie trzy mecze zawieszenia. Decyzja władz nie spodobała się kibicom FC Barcelony, którzy wymownie skomentowali ją w mediach społecznościowych, nawiązując do... Roberta Lewandowskiego.
Nacho Lewandowski
https://www.youtube.com/watch?v=cF7ol8lJnI8 Fot. Alvaro Barrientos / AP

Real Madryt odniósł w sobotę niezwykle ważne zwycięstwo, pokonując rewelację rozgrywek LaLiga Gironę 3:0. Bramki zdobyli Joselu oraz Jude Bellingham, który ustrzelił dublet. I choć wynik był już niemalże ustalony, to w doliczonym czasie gry Nacho dopuścił się niezrozumiałego zachowania, za co obejrzał czerwoną kartę. Hiszpański obrońca brutalnie sfaulował napastnika rywala Portu, który opuścił murawę na noszach, a późniejsze badania wykazały u niego silne stłuczenie kości piszczelowej oraz naderwanie mięśnia pośladkowego.

Zobacz wideo Najman oburzony pytaniem. „To jest niemądre"

Kibice FC Barcelony grzmią po decyzji ws. Nacho. Nawiązali do Lewandowskiego

We wtorek Komitet Rozgrywek La Liga podjął decyzję o ukaraniu 33-latka trzymeczową dyskwalifikacją "za grę niebezpieczną, powodującą uszczerbek na zdrowiu", a ponadto jego klub jest zobowiązany zapłacić grzywnę w wysokości 1050 euro, z czego 600 euro zostanie pokryte przez samego piłkarza.

I choć przez dyskwalifikację Nacho opuści przede wszystkim spotkanie z FC Barceloną, to kibice mistrzów Hiszpanii nie są zadowoleni z podjętej decyzji. Zdecydowali się nawiązać do sytuacji z grudnia, kiedy Robert Lewandowski otrzymał taką samą dyskwalifikację za gest wykonany w meczu z Osasuną (2:1). "Nacho będzie cierpiał taką samą liczbę meczów, co Lewandowski za dotknięcie nosa" - napisał na Twitterze Jota Jordi, zamieszczając wymowny hasztag z podpisem 'Negreira'.

"Lewandowski dotyka nosa: trzy mecze. Nacho wykonuje brutalny wślizg, który wyraźnie rani rywala: trzy mecze. To nie piłka nożna, to 'FlorenLeague'. Brawo sędzia" - przekazał Mister Seitan.

"Lewandowski i Nacho otrzymali zatem taką samą liczbę meczów zawieszenia. Jeden dotknął nosa, drugi chciał zabić rywala" - podsumowano na profilu Paul FCB.

Nacho będzie tym samym pauzował w najbliższych starciach z Osasuną (07.10), Sevillą (21.10) oraz wcześniej wspomnianym El Clasico, które odbędzie się 28 października na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po ośmiu rozegranych kolejkach FC Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli LaLiga z dorobkiem 20 punktów. Liderem jest Real Madryt (21 pkt), natomiast trzeciej pozycji plasuje się Girona (19 pkt). 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

  • Link został skopiowany
Więcej o: