Szokujące obrazki z Barcelony. Słynny stadion zmienił się w ruinę

Modernizacja Camp Nou postępuje z każdym dniem. Już od czterech miesięcy na stadionie pracuje ciężki sprzęt, który niemal całkowicie zmienił wygląd obiektu. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, dokumentujące najnowszy etap prac. Tym razem zrobiono je podczas lotu helikopterem. Efekty są dość zatrważające.

Ostatni mecz na Camp Nou FC Barcelona rozegrała 28 maja 2023 roku - w spotkaniu przedostatniej kolejki La Liga pokonała 3:0 Mallorce i godnie pożegnała się ze stadionem na kilkanaście miesięcy. Ta przerwa ma związek z modernizacją obiektu. Prace ruszyły już 1 czerwca, a na plac wjechał ciężki sprzęt. Nowy stadion ma pomieścić aż 105 tys. kibiców, a koszt przebudowy szacuje się na 1,5 miliarda euro.

Zobacz wideo Probierz już zaimponował. W PZPN są zachwyceni

Zatrważające obrazki z lotu ptaka. Tak wygląda Camp Nou. Ruina

Prace postępują w szalonym tempie, a ich zakończenie jest zaplanowane przed rozpoczęciem sezonu 2025/26. To jednak nie oznacza, że dopiero wtedy na murawę legendarnego obiektu powrócą piłkarze Xaviego Hernandeza. Wydarzy się to już zdecydowanie wcześniej, bo 29 listopada 2024 roku. Ta data nie jest przypadkowa - wówczas przypadnie 125-lecie klubu, co władze chcą świętować na zmodernizowanym stadionie. Jak na razie nie ma opóźnień w pracach, co sprawia, że wyznaczony dzień powrotu staje się coraz bardziej realny.

Barcelona regularnie udostępnia zdjęcia w mediach społecznościowych, które dokumentują aktualny stan obiektu. Już w lipcu zwinięto murawę i dokonano demontażu krzesełek z najwyższych części trybun, a widok był zatrważający. Źdźbła trawy z Camp Nou można było zakupić w tymczasowym sklepie kibica, co było sentymentalnym gestem działaczy wobec fanów.

Teraz obrazki mogą jeszcze bardziej zasmucić sympatyków klubu. W ostatnich dniach jeden z kibiców opublikował fotografie budowli z lotu helikoptera. Okazuje się, że boisko zamieniło się w regularny plac budowy. Tam, gdzie kiedyś znajdowała się trawa, stoją jedynie kupki piachu i gruzu. Na środku widoczny jest za to ciężki sprzęt. Prace toczą się przy całkowicie opustoszałych trybunach, z których zdemontowano już wszystkie krzesełka.

Praca wre. Ambitne plany Barcelony względem Camp Nou

To dopiero początek prac. W najbliższych miesiącach przeprowadzony zostanie generalny remont fasady i części nośnych, w planach jest także wybudowanie dachu nad trybunami, które dotychczas go nie miały. Na czas modernizacji Barcelona przeniosła się na stadion olimpijski na wzgórzu Montjuic, gdzie rozgrywa mecze domowe, zarówno w La Liga, jak i w Lidze Mistrzów.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Obecnie drużyna Xaviego Hernandeza zajmuje drugie miejsce w hiszpańskiej lidze z dorobkiem 20 punktów. Liderem jest Real Madryt (21 pkt). W kolejnym spotkaniu La Liga Barcelona zmierzy się z Granadą. Mecz zaplanowano na niedzielę 8 października. Wcześniej, bo już w środę 4 października, Katalończycy zagrają z FC Porto w ramach 2. kolejki LM.  

Więcej o: