Lewandowski wreszcie znalazł idealnego partnera. "Przybył z pokorą"

"Firma Felix-Robert S.A." - tak kataloński "Sport" określił współpracę Roberta Lewandowskiego z Joao Felixem. Tylko w tym tygodniu Portugalczyk zanotował dwie asysty przy golach polskiego napastnika. Zdaniem gazety ta współpraca może przynieść wiele dobrego drużynie Xaviego Hernandeza, co podkreślać mają także Polak z Portugalczykiem. Kluczowe ma być w tym nastawienie Felixa, który na boisku i poza nim podziwia starszego kolegę.

Sześć bramek i cztery asysty zanotował Robert Lewandowski dotychczas we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2023/2024. Polski napastnik w ostatnich spotkaniach prezentował się ze świetnej strony, na co bez wątpienia wpływ miało wypożyczenie Joao Felixa z Atletico Madryt. Portugalczyk od razu stał się podstawowym zawodnikiem drużyny Xaviego Hernandeza, a w Barcelonie zacierają ręce na jego współpracę z Lewandowskim.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Robert Lewandowski świetnie dogaduje się na boisku z Joao Felixem

"Feeling Lewandowskiego z Joao Felixem" - kataloński "Sport" tak zatytułował tekst o współpracy i połączeniu obu zawodników na boisku po sobotniej wygranej Barcelony 3:2 z Celtą Vigo. To właśnie przy golu kontaktowym na 1:2 Portugalczyk zanotował asystę przy golu Roberta Lewandowskiego. W środku tygodnia Felix zaliczył asystę także przy golu Lewandowskiego w wygranym 5:0 meczu z Royal Antwerp FC w Lidze Mistrzów.

"Grają ze sobą dopiero od kilku dni, a już widać między nimi świetną chemię na boisku" - czytamy w artykule. Gazeta podkreśliła, że Lewandowski z Felixem dogadują się dobrze także poza boiskiem, ponieważ 23-latek szanuje i podziwia starszego kolegę. "Felix przybywa z chęcią pomocy, a nie pompowania ego".

"Grając blisko siebie, możemy wyrządzić rywalowi wiele szkód" - mają, zdaniem "Sportu", mówić między sobą Lewandowski z Felixem. "Joao przybył z pokorą i chęcią dania z siebie wszystkiego, dlatego stara się zbliżyć i utrzymywać dobre stosunki z Robertem. Jednocześnie Lewandowski ma świadomość, jak wiele jakości wnosi Portugalczyk" - czytamy dalej. 

"Sport" w zakończeniu tekstu zaznaczył, że połączenie między oboma zawodnikami jest "bardziej, niż idealne", a ich współpracę określa hasłem "firma Felix-Robert S.A.".

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po sześciu kolejkach FC Barcelona prowadzi w tabeli ligi hiszpańskiej, mając 16 punktów na koncie. Może się to zmienić w niedzielny wieczór, jeśli Real Madryt pokona w derbowym starciu Atletico Madryt. "Królewscy" aktualnie mają na koncie 15 punktów.

Więcej o: