Media: Barcelona zatrzyma wielki talent. Astronomiczna klauzula

Alejandro Balde mimo młodego wieku jest podstawowym zawodnikiem FC Barcelony. A że jego kontrakt wygasał, to klub musiał zadbać o swój interes i postarać się o prolongatę. Według "Mundo Deportivo" wszystko jest już dogadane i na dniach zostanie ogłoszone przedłużenie umowy z reprezentantem Hiszpanii.

Alejandro Balde od początku poprzedniego sezonu jest bardzo ważną postacią FC Barcelony. Po tym, jak tego lata odszedł Jordi Alba, stał się podstawowym lewym obrońcą. A że ma dopiero 19 lat to klub ma wobec niego duże plany.

Zobacz wideo Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Ostatnie przecieki z PZPN

Alejandro Balde przedłuży kontrakt z FC Barceloną. Ogromna klauzula odstępnego

Kontrakt młodego zawodnika wygasa z końcem czerwca 2024 roku, zatem już w styczniu przyszłego roku mógłby on związać się z nowym pracodawcą. Jednak na ten moment znacznie bardziej realny jest scenariusz, że przedłuży umowę z katalońskim zespołem.

Jak poinformowało katalońskie "Mundo Deportivo", oficjalne ogłoszenie powinno nastąpić w przyszły czwartek. Tego dnia w Barcelonie pojawi się Jorge Mendes, agent Balde, który podpisze stosowne dokumenty, wtedy odbędzie się też sesja zdjęciowa z udziałem prezesa Joana Laporty oraz dyrektora sportowego Deco. Ustalenia w tej sprawie zapadły jeszcze w lipcu, przed wylotem na tournee do Stanów Zjednoczonych. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 r., zostanie w nią wpisana klauzula odstępnego w wysokości miliarda euro (w Hiszpanii każdy piłkarz musi mieć wpisaną klauzulę). Zawodnik otrzyma także sporą podwyżkę.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Alejandro Balde jest wychowankiem FC Barcelony, w pierwszej drużynie zadebiutował 14 września 2021 r. w spotkaniu z Bayernem Monachium (0:3) w Lidze Mistrzów. Do tej pory rozegrał 55 spotkań, w których zdobył jedną bramkę oraz zaliczył siedem asysty, wywalczył mistrzostwo oraz Superpuchar Hiszpanii. Ponadto sześciokrotnie wystąpił w reprezentacji Hiszpanii, debiut zaliczył w starciu z Kostaryką (7:0) na mistrzostwach świata w Katarze.

Więcej o: