Takich słów o Lewandowskim jeszcze nie było. I to od kolegi z Barcelony

Piłkarze FC Barcelony co rusz komplementują Roberta Lewandowskiego. - Dzielenie szatni z takimi zawodnikami jak on to przyjemność. Z każdym dniem uczysz się coraz więcej. Pomaga ci stać się lepszym graczem - przyznał młody obrońca Alejandro Balde w rozmowie z "The Residency".

Kilka dni temu Robert Lewandowski obchodził 35. urodziny. Spędził je w Niemczech na gali "Sport Bildu" w Hamburgu, gdzie odebrał nagrodę dla jednej z legend 60-lecia Bundesligi. Kilkanaście dni temu Polak rozpoczął także drugi ligowy sezon w barwach FC Barcelony. W pierwszych dwóch spotkaniach nie wpisał się jednak na listę strzelców, a Katalończycy rozpoczęli zmagania od remisu z Getafe i wygranej z Cadizem.

Zobacz wideo Magiczna chwila dla Rakowa Częstochowa. "Łezka się w oku zakręciła"

Robert Lewandowski wychwalany. "To przyjemność"

Mimo słabszej formy na początku sezonu Lewandowski wciąż jest jednym z liderów FC Barcelony. Także tych mentalnych. Nieprzypadkowo Polak był przymierzany do opaski kapitańskiej po tym jak klub opuścili m.in. Sergio Busquets i Jordi Alba. I choć ostatecznie nie znalazł się w gronie kapitanów, to bez wątpienia ma spory wpływ w szatni na kolegów.

Potwierdzają to także piłkarze FC Barcelony. Jednym z nich jest Alejandro Balde, który w rozmowie z "The Residency" komplementował polskiego napastnika. - Lewandowski? Robert nam pomaga i daje wiele rad. Dzielenie szatni z takimi zawodnikami jak on to przyjemność. Z każdym dniem uczysz się coraz więcej. Pomaga ci stać się lepszym graczem - przyznał 19-latek.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Lewandowski daje przykład swoim kolegom nie tylko na boisku, ale też poza nim. Po niedawnym spotkaniu o Puchar Gampera przeciwko Tottenhamowi Polak postanowił sprawić radość jednemu z kibiców i przekazał mu koszulkę. Podobnie było podczas meczu towarzyskiego z Milanem, kiedy to trykot trafił w ręce polskich fanów. Takimi zachowaniami również pokazuje, dlaczego jest uważany za jednego z liderów klubu. 

FC Barcelona kolejny mecz ligowy rozegra w niedzielę 27 sierpnia o 17:30. Jej rywalem będzie Villarreal.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.