Barcelona rozegrała to idealnie. Zarobi miliony na transferze byłego piłkarza

FC Barcelona dwa lata temu oddała utalentowanego obrońcę, a teraz jeszcze na nim zarobi. "Mundo Deportivo" informuje, że Katalończyków czeka zastrzyk gotówki, ponieważ zastrzegli sobie 20 procent od kolejnego transferu zawodnika. Teraz pozyska go gigant z Premier League.

W minionych latach FC Barcelona była kojarzona głównie z niewypałami transferowymi i oddawaniem klasowych piłkarzy do rywali za nieszczególnie wysokie kwoty. Wśród takich transakcji można wymienić m.in. kupienie Antoine'a Griezmanna za 120 milionów euro z Atletico Madryt i oddanie go z powrotem za łącznie 90 milionów euro mniej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie transakcje Katalończyków były tak źle przemyślane. Teraz drugi raz zarobią na transferze rodaka Griezmanna. 

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

FC Barcelona zarobi na byłym zawodniku. Kupi go Manchester United

"Mundo Deportivo" donosi, że jeszcze w tym oknie transferowym zarobi na transakcji z udziałem Jeana-Claira Todibo. Środkowy obrońca przeniósł się do OGC Nice we wrześniu 2021 roku za osiem i pół miliona euro plus siedem milionów euro zmiennych. Cała ta kwota trafiła do Katalończyków, którzy dodatkowo zastrzegli sobie 20 procent sumy z kolejnej sprzedaży zawodnika. 

Teraz środkowy obrońca ma przenieść się do Manchesteru United. Transfer ma zostać potwierdzony w ciągu najbliższych dni, a klub z Premier League zapłaci za zawodnika 30 milionów euro. W takim razie Barcelona zgarnie aż sześć milionów euro na mocy klauzuli zawartej w kontrakcie. Ma to znacznie pomóc w uregulowaniu Finansowego Fair Play klubu i rejestracji nowych zawodników. 

Co ciekawe, dla FC Barcelony to już kolejny zarobek na francuskim obrońcy. W 2019 roku klub z Camp Nou kupił go za milion euro z Toulouse FC. Później za 1,5 miliona wypożyczał go do Schalke, za dwa miliony do Benfiki i sprzedał za 15 milionów do OGC Nice. Dodatkowe sześć milionów oznacza, że 23-latek dał zarobić klubowi łącznie aż 23 miliony euro.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jean-Clair Todibo w FC Barcelonie rozegrał tylko pięć meczów. W Nicei pełnił znacznie ważniejszą funkcję i uzbierał aż 104 spotkania. W poprzednim sezonie był liderem defensywy francuskiego klubu, co przełożyło się na aż 46 meczów we wszystkich rozgrywkach. W Manchesterze United może zostać partnerem Raphaela Varane'a w pierwszym składzie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.