Kibice w szoku. Dowiedzieli się, ile zarabia Lewandowski. "Niemożliwe"

Robert Lewandowski jest najlepiej opłacanym zawodnikiem FC Barcelony. Tak wynika z tekstu przedstawionego przez portal "Mundo Deportivo". Dziennik przy okazji możliwego odejścia Ousmane'a Dembele wykazał zarobki gwiazd klubu, co wprawiło w osłupienie fanów Barcelony.

W ostatnich dniach duże zamieszanie w FC Barcelonie wywołał Ousmane Dembele, który jest o krok od dołączenia do PSG. Pierwotnie paryżanie mieli wpłacić do końca lipca klauzulę wynoszącą 50 milionów euro, ale ostatecznie, na prośbę skrzydłowego, usiądą do stołu z Barceloną, żeby wynegocjować kwotę, która zadowoli obie strony. W sierpniu klauzula Dembele wynosi 100 milionów euro, ale całkowita kwota transferu powinna wynieść mniej. 

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Robert Lewandowski najlepiej zarabiającym piłkarzem FC Barcelony 

Przy okazji prawdopodobnego odejścia Ousmane'a Dembele w katalońskich mediach pojawiło się dużo analiz związanych z tym, kogo klub sprowadzi w jego miejsce. Z drugiej strony dziennikarze przeanalizowali, jak jego odejście wpłynie na sytuację finansową klubu. W tym kontekście "Mundo Deportivo" opublikowało tekst, w którym przedstawiło zarobki niektórych z piłkarzy FC Barcelony.

Okazało się, że Dembele jest trzecim najwięcej zarabiającym zawodnikiem klubu, którego pensja wynosi 23 mln euro brutto. Więcej mają tylko Frenkie de Jong - 27 mln euro brutto i Robert Lewandowski - 34 mln euro brutto.

Te liczby zacytował twitterowy profil Barca Universal, a w odpowiedziach nie brakowało zdziwionych kibiców Barcelony po zobaczeniu zarobków polskiego napastnika. "Niemożliwe, żeby Lewandowski tyle zarabiał. To są fałszywe liczby", "Lewandowski jest jedynym piłkarzem w tym zestawieniu, który nie zasługuje na swoje zarobki", "Powinien zarabiać 5 mln euro" - czytamy.

Oczywiście, jak to w przypadku pieniędzy bywa, ile źródeł, tyle danych. Z tych opublikowanych przez portal Capology wynika, że Lewandowski zarobił niespełna 21 mln euro, a więcej, bo aż 37,5 mln euro zainkasował Frenkie de Jong. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Robert Lewandowski i FC Barcelona kontynuują amerykańskie tournée. Po przegranej 3:5 z Arsenalem i wygranej 3:0 z Realem Madryt, piłkarzy Xaviego Hernandeza czekają jeszcze dwa sparingi - z AC Milanem w środę 2 sierpnia i z Tottenhamem we wtorek 8 sierpnia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA