Mecz FC Barcelony odwołany. Drużyna zdziesiątkowana, przykry problem

FC Barcelona w nocy soboty na niedzielę miała zagrać towarzysko z Juventusem. Wiemy już, że to spotkanie się nie odbędzie. Klub w oficjalnym komunikacie przekazał informację, że mecz został odwołany z powodu choroby wielu piłkarzy.

FC Barcelona ma za sobą udany sezon. Ekipa z Katalonii nie miała sobie równych w La Lidze i pewnie sięgnęła po tytuł mistrzowski. To już jest jednak przeszłość, ponieważ wielkimi krokami zbliżają się następne rozgrywki. Piłkarze przebywają już na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych i wkrótce rozegrają kilka meczów towarzyskich.

Zobacz wideo Lukas Podolski ujawnia: Już nikt mi tego nie zabierze

FC Barcelona odwołała mecz towarzyski z powodu choroby piłkarzy

W pierwszym z nich Barcelona miała zmierzyć się z Juventusem. Spotkanie było zaplanowane na noc z soboty na niedzielę o godzinie 04:30 polskiego czasu. Wiemy już, że jednak się nie odbędzie. Klub oficjalnie poinformował o odwołaniu starcia z powodu choroby jelitowej wielu piłkarzy. "FC Barcelona informuje, że mecz z Juventusem FC na stadionie Levi's, w ramach Soccer Champions Tour, został odwołany. Znaczna część składu Blaugrany ma wirusowe zapalenie żołądka i jelit" - czytamy w oświadczeniu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Na razie nie wiadomo, którzy piłkarze zachorowali, ale jak donosi hiszpański dziennikarz Toni Juanmarti, chodzi o grupę co najmniej 8-9 graczy. Wygląda na to, że infekcja nie jest groźna, ponieważ - jak dodaje Juanmarti - pod uwagę brana jest możliwość opóźnienia meczu o 24 godziny, choć na razie oficjalną decyzją pozostaje odwołanie.

Wyczekiwane przez polskich kibiców starcia między Robertem Lewandowskim a Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem na pewno nie odbędzie się tej nocy, ale cień szansy, że do niego dojdzie, pozostaje. Poza Juventusem formę piłkarzy FC Barcelony mają przetestować Arsenal, Real Madryt i AC Milan. Mecz z Anglikami ma się odbyć w czwartek 27 lipca, El Clasico - dwa dni później. Na razie klub nie poinformował, co dalej z w kwestii ich rozegrania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA