Hiszpańskie media: Dobre wieści dla Barcelony. Władze ligi podjęły kluczową decyzję

Jak podają hiszpańskie media, władze La Liga zatwierdziły plany rentowności FC Barcelony. To oznacza, że klub otrzymał zgodę na rejestrację w kadrze kilku zawodników na czele z Gavim. Katalończycy mogą zacząć także inwestować i pozyskiwać nowych graczy.

FC Barcelona już od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. To spowodowało m.in. brak możliwości rejestracji kilku piłkarzy oraz konieczność sporych oszczędności w klubie. Władze z Katalonii musiały stosować różnego rodzaju dźwignie finansowe, a także czekać na ostateczną decyzję La Liga w sprawie rentowności. 

Zobacz wideo Rzecznik PZPN o pożegnaniu Kuby Błaszczykowskiego: Siądzie z trenerem i panowie sobie ustalą

La Liga zdecydowała. FC Barcelona może zgłaszać piłkarzy i ich pozyskiwać

Jak przekazały zgodnie "Mundo Deportivo" oraz i RAC1, La Liga zatwierdziła przedstawiony jej plan rentowności przez kataloński klub. Decyzja miała zapaść we wtorkowe popołudnie, a chwile po niej władze Barcelony zorganizowały jeszcze jedno spotkanie z przedstawicielami ligi, na którym miała być prowadzona dyskusja na temat zgody na pozyskanie Leo Messiego.

Według doniesień mediów plan rentowności zakłada realizację określonych prognoz i wytycznych finansowych. FC Barcelonie ma wciąż brakować 250 milionów euro, aby mieścić się w Finansowym Fair Play. To oznacza, że klub będzie mógł inwestować tylko 40 procent ze swoich oszczędności. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Z drugiej strony akceptacja planu przez ligę oznacza możliwość zarejestrowania kilku piłkarzy. Jednym z nich jest Gavi. Jak przekazał we wtorek wieczorem Fabrizio Romano, Hiszpan został już zarejestrowany i tym samym podpisał z klubem nową umowę do 2026 roku. Kontrakt zawiera kosmiczną klauzulę wykupu w wysokości miliarda euro.

Tuż po podjęciu decyzji przez ligę głos zabrał szkoleniowiec FC Barcelony. - Cieszymy się, że na ten moment mamy zgodę LaLigi na plan rentowności, a teraz musimy zacząć działać i wzmacniać się tam, gdzie nam czegoś brakuje - przekazał Xavi cytowany przez hiszpańskie media. Jak dodał "AS" w środę w klubie mają się odbyć pierwsze rozmowy trenera z dyrektorami sportowymi odnośnie planowanych wzmocnień.

Więcej o: