Jedno pytanie do Lewandowskiego. Odpowiedź nie mogła być inna. Chodzi o Messiego

FC Barcelona stara się sprowadzić Leo Messiego, ale musi się najpierw uporać z La Liga. W tym czasie dziennikarze pytają, jak na ewentualny powrót reagują piłkarze. Jednym z tych, który wystawił laurkę Argentyńczykowi, jest Robert Lewandowski. - Jest zawodnikiem, którego chciałaby mieć każda drużyna - powiedział.

Robert Lewandowski ma udany debiutancki sezon w La Liga, choć z pewnością nie jest w stu procentach taki, jaki zakładano przed jego startem. Co prawda FC Barcelona zdobyła mistrzostwo i Superpuchar Hiszpanii, ale bardzo szybko zakończyła się jej przygoda w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Szansę na poprawienie tego stanu będzie miała w przyszłym sezonie. I to niewykluczone, że z Leo Messim w składzie. 

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Lewandowski chce, by Messi grał w FC Barcelonie. "Legenda"

Choć na oficjalne wieści dotyczące Lego Messiego będzie trzeba poczekać. Od kilku tygodni spekuluje się, że przejdzie do FC Barcelony. Potwierdzenia jednak brak, a w tle pojawiają się też informacje o ofercie z Arabii Saudyjskiej czy Interu Miami. Wiadomo natomiast, że Argentyńczyk nie będzie w przyszłym sezonie grał w PSG, o czym powiedział sam Christophe Galtier, trener zespołu

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Hiszpańskie media podały, że FC Barcelona prowadzi rozmowy z władzami La Liga, by mieć pewność, że będzie mogła podpisać Messiego tego lata. Sprawa ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku dni. W tym czasie dziennikarze wypytują piłkarzy, jak zapatrują się na powrót Argentyńczyka do składu. Jednym z tych, który udzielił odpowiedzi, był Robert Lewandowski.

- Musimy poczekać i zobaczyć, czy Leo przyjdzie do Barcelony. Mam nadzieję, że przyjdzie. Może za kilka dni będziemy wiedzieć coś bardziej konkretnego - skwitował polski napastnik. Już wcześniej wypowiadał się o Messim w podobny sposób. 

W rozmowie z TVE wymienił też zalety Argentyńczyka. - Wiem, że gra z nim jest bardzo łatwa, ponieważ Leo może grać z tobą z każdej pozycji na boisku, w każdym momencie gry. Jest zawodnikiem, którego chciałaby mieć każda drużyna. Jest nie tylko legendą Barcelony, jest tym, który zmienił klub. Będzie fantastycznie, jeśli wróci do Barcelony - podsumował. 

Lewandowski w dobiegającym do końca sezonie La Liga ma szansę wywalczyć też inne trofeum. Chodzi o Trofeo Pichichi, a więc nagrodę dla króla strzelców ligi hiszpańskiej. Napastnik ma na koncie 23 trafienia, o pięć więcej od drugiego Karima Benzemy z Realu Madryt, a także jeden mecz do rozegrania. 

Więcej o: